Akcie Boeingu po uzemnění Maxe 9 klesly o 8 %

Akcie Boeingu po uzemnění Maxe 9 klesly o 8 %

Společnost Boeing se opět dostala do ztráty, když během pondělní seance ztratila 8 % své hodnoty. Náhlý pokles akcií Boeingu přišel poté, co americký letecký úřad uzemnil několik letounů MAX 9 Jets.

Vše začalo v pátek, kdy se u letadla společnosti Alaska Airlines objevil významný problém. Uprostřed letu se utrhla část letadla, což přinutilo piloty dostat letadlo opět na zem.

Podíl společnosti Boeing na trhu nadále klesá

Společnost Boeing je významnou značkou mezi výrobci letadel a konkuruje také společnosti Airbus. Zdá se, že tržní hodnota společnosti Airbus ve srovnání s Boeingem nadále roste. Od havárií letadel v letech 2018 a 2019 až po nedávný incident z roku 2024 je pověst společnosti Boeing ohrožena.

Zatímco akcie společnosti Boeing jsou na ústupu, akcie společnosti Airbus zaznamenaly ve stejném období +1% nárůst. Podle údajů společnosti dodali v roce 2023 735 letadel a v počtech předstihli Boeing.

Pokud se podíváme na čísla, je zřejmé, že společnost Boeing se nyní nachází na 5. místě výrobců letadel.

Společnost Boeing není sama, protože její zákazníci & a dodavatelé také zažívají na burze špatný den. Akcie společností Spirit Aero a Alaska Air zaznamenaly během stejného dne pokles o 15,9 % a 5 %.

Podle jednoho z odborníků poslední incident ukazuje, že instalace & a výrobní proces letadel Boeing musí projít regulačními kontrolami.

I malé selhání může mít pro cestující fatální následky, takže takové problémy již nelze ignorovat. Mnoho Boeingů možná dokonce přehodnotí své rozhodnutí jít do problematických letadel.

Podle společnosti Boeing uspořádá internetové vysílání, v němž se podělí o svou reakci na tento incident. Dodali také, že budou diskutovat o bezpečnostních opatřeních letounů MAX 9.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek