GBP/USD stabilní nad 1,2650 na pozadí rozhodnutí Boe

GBP/USD stabilní nad 1,2650 na pozadí rozhodnutí Boe

Zasedání Bank of England skončilo beze změny úrokové sazby (5,25 %). Po této zprávě se kurz GBP/USD dostal do kladných hodnot a dokonce zvrátil část svých denních ztrát.

Ke konci dne byl GBP/USD pozorován nad zónou podpory 1,2650, protože většina členů BoE stále není připravena snížit sazby. Navíc i guvernér BoE spojil míru inflace & a další ekonomické údaje s otočením politiky.

Graf Gbp/Usd ukazuje Rsi pod 40

Bližší pohled na ukazatel RSI na 4hodinovém grafu měnového páru GBP/USD ukazuje, že se jeho hodnota posunula pod 40. Navíc poslední tři uzavření na 4hodinovém grafu byla také pod hlavními liniemi SMA (100 & a 200), což znamená, že medvědí momentum je stále silné.

Následující zóny podpory ukazují, že kurz 1,2650 zůstává životně důležitý, jelikož se zde nachází také 23,6 % fib retracement. Pokud se tedy GBP/USD propadne pod úroveň 1,2650, otevře si dveře ke kurzu 1,2600 a následně k supportu 1,2540, kde se nachází 38,2% fib retracement.

Směrem vzhůru se nejbližší rezistence nachází na úrovni 1,2700 handle, kde jsou přítomny linie 200 & 100 SMA. Dále následuje 1,2760 a poté statická úroveň 1,2780.

Ačkoli technické údaje jsou stále relevantní, hlavní roli nyní převzala rozhodnutí BoE a Fedu. Která z centrálních bank přistoupí ke snížení sazeb jako první, ta bude na GBP/USD prohrávat.

BoE sazbu nezměnila, zatímco Fed na posledním zasedání rozhodl stejně. Obě centrální banky navíc upřesnily, že změna úrokové sazby bude vázána na ekonomické údaje a inflaci.

Vzhledem k tomu, že páteční seance je před námi, GBP/USD pravděpodobně přejde do fáze konsolidace, protože připravení obchodníci se budou připravovat na nadcházející týden. Existuje také možnost, že páteční soubor údajů by mohl ovlivnit další pohyb GBP/USD.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek