GBP/USD se obchoduje s býčí tendencí poblíž 1,275

GBP/USD se obchoduje s býčí tendencí poblíž 1,275

Měnový pár GBP/USD změnil směr směrem vzhůru v prostředí slabého kurzu USD. V důsledku toho lze tento měnový pár pozorovat na 2týdenním maximu poblíž úrovně 1,2750.

Podle ekonomů byl růst GBP/USD důsledkem oslabení zelené měny, ke kterému došlo navzdory silnému čtení PMI z americké strany. Celkový obrázek naznačuje, že chuť k riziku a další dynamika podporují býčí vývoj GBP/USD.

1,2750 se shoduje s 20 a 50 Sma.

Hranice 1,2750 má pro GBP/USD zásadní význam, jelikož se v její blízkosti na 4hodinovém grafu nachází 20, 50 a dokonce 100 SMA. Jestliže hladina 1,2750 dokáže zafungovat jako hladina podpory, dalším cílem bude hladina 1,2760 a poté rukojeť 1,2780. Další na řadě bude úroveň 1,2820, což je významná zóna odporu.

Směrem dolů se nejbližší support nachází kolem úrovně 1,2680, kde se nachází 200 SMA. Poté může GBP/USD vidět podporu na úrovni 1,2650, kde se nachází 50 SMA.

Bližší pohled na cenovou akci GBP/USD ukazuje, že pár se po dotyku úrovně 1,2750 obrátil směrem dolů. Během americké obchodní seance ztratil téměř 100 pipů. Během další seance se však zlepšil rizikový sentiment, což páru umožnilo získat zpět většinu ztrát.

Podle ekonomů se očekává, že index S&P PMI z Velké Británie se během ledna dotkne hodnoty 52,2. V prosinci činil údaj 52,1, což naznačuje, že údaj 52,2 je za současných okolností dosažitelný.

Pokud však nadcházející čtení PMI klesne pod 50, bude to znamení, že Bank of England přikročí k otočení své politiky. V takovém případě se GBP dostane pod tlak & pravděpodobně vyústí v medvědí vývoj GBP/USD.

Později dnes bude také zveřejněn údaj PMI z USA, což činí situaci pro GBP/USD zajímavější. Čtení PMI pro sektor služeb bude pravděpodobně vyšší než 50 během ledna. Čtení vyšší, než se očekávalo, zvýší poptávku po USD & a pošle GBP/USD níže.

Ačkoli je údaj PMI pro GBP/USD zásadní, investoři budou věnovat velkou pozornost HDP za 4. čtvrtletí.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek