Ceny zlata klesají z 2050 USD, protože očekávání snížení sazeb se vytrácejí.

Ceny zlata klesají z 2050 USD, protože očekávání snížení sazeb se vytrácejí.

Ceny zlata zažily v pondělí novou vlnu výprodejů, protože zpráva NFP a slábnoucí očekávání snížení sazeb posílily zelenou bankovku. Sečteno a podtrženo, obchodníci si mohou vzpomenout na případné březnové snížení sazeb, což v konečném důsledku činí zelenou bankovku lepší volbou než zlato.

Uprostřed toho všeho zlato (XAU/USD) ustoupilo ze svých maxim poblíž 2050 USD, protože nejbližší termín snížení sazeb je květen 2024. Naopak zelená bankovka si situaci užívá, neboť již dosáhla dvouměsíčních maxim, zatímco výnosy dluhopisů rovněž zaznamenávají zisky.

Spotové zlato pokleslo o -0,4 %

Celkově se spotové zlato propadlo o -0,4 %, což ho poslalo do blízkosti úrovně 2031 USD. Co se týče futures na zlato (duben), obchodní cena je 2047 USD se změnou -0,3 %.

Pokles cen zlata začal v pátek, kdy zpráva NFP ukázala odolnost amerického trhu práce. To znamená, že Federální rezervní systém má nyní více prostoru a času před otočením své politiky.

Předsedkyně Fedu nedávno upřesnila, že před zvažováním uvolnění měnové politiky v roce 2024 budou jednat opatrně. A když vezmeme v úvahu nedávnou zprávu NFP, Fed se v krátkodobém horizontu nemá čeho obávat.

Podle nástroje CME Fed watch se šance na březnové snížení sazeb snížily téměř na nulu. Experti navíc vkládají naděje do snížení sazeb během června.

Skutečnost, že současné úrokové sazby zde ještě několik měsíců budou, by mohla jít lépe spotovému zlatu a futures na zlato. V důsledku toho investoři nyní váhají s nákupem zlata výměnou za zelené bankovky.

Přes to všechno je jediným faktorem, který tlačí zlato vzhůru, poptávka po bezpečném přístavu. Současná situace na Blízkém východě brání poklesu cen zlata níže.

Proto zlato respektuje hladinu podpory 2 000 USD a šance na dosažení maxim z roku 2023 jsou stále ve hře.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek