Akcie Coinbase na pozadí právní bitvy se Sec klesají

Akcie Coinbase na pozadí právní bitvy se Sec klesají

Coinbase je jednou z mála kryptoměnových burz, které jsou kótovány na burze NASDAQ. Během úterní obchodní seance se akcie Coinbase (COIN) obrátily dolů po zprávě, že burza byla zažalována SEC (Securities and Exchange Commission) za porušení pravidel.

Dříve dnes se SEC obrátila na federální soud, aby burzu Coinbase použil. Podle SEC funguje burza Coinbase jako clearingová agentura, burza a broker. Společnost Coinase se však nikdy nezaregistrovala u Komise pro cenné papíry jako makléř, clearingová agentura nebo národní burza cenných papírů.

To znamená, že Coinbase se vyhýbá požadavkům Kongresu na zveřejňování informací stanoveným pro trhy s cennými papíry v USA. Na první pohled se zdá, že SEC má proti společnosti Coinbase silné argumenty, protože se nikdy neregistrovala u SEC pro své specifické role.

Coinbase – neregistrovaný makléř

Podle podrobností žaloby Coinbase nabízela své služby zákazníkům v USA jako neregistrovaný makléř. Kryptografická burza navíc tyto služby nabízí od roku 2019.

Dalším obviněním je, že Coinbase vydělala miliardy dolarů díky zprostředkování nákupu/prodejů kryptoměn. V žalobě SEC tyto kryptoměny klasifikovala jako cenné papíry kryptoaktiv.

Jinými slovy, společnost Coinbase nabízela makléřské a směnárenské služby nezákonně, přestože spadaly pod zákony o cenných papírech.

Na trhu s cennými papíry je navíc běžnou praxí tyto funkce oddělovat. V případě společnosti Coinbase však byly všechny tyto funkce spojeny.

Během úterní předobchodní seance se akcie společnosti Coinbase propadly o 14,5 %. Jen o den dříve se akcie Coinbase propadly o 9 % poté, co SEC zažalovala burzu Binance.

Celkově se zdá, že SEC jde tvrdě po kryptoburzách po celém světě. A zdá se, že tyto kroky SEC způsobují vlny i na trhu s kryptoměnami. Proto se bitcoin (BTC) a další kryptoměny pro dnešní den propadly.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek