Akcie HP klesají o 3 % po slabých pokynech

Akcie HP klesají o 3 % po slabých pokynech

Akcie HP (HPQ) se dostaly pod prodejní tlak, když ztratily téměř 3 % své hodnoty. Důvodem prodejního tlaku bylo oznámení výsledků společnosti HP za 4. čtvrtletí, které vykázaly tržby pod očekáváním.

Oznámené tržby během 4. čtvrtletí činily 13,8 miliardy USD, přičemž prognóza hovořila o 13,82 miliardy USD. Pokud se podíváme na poslední čísla tržeb v meziročním vyjádření, jedná se o pokles přibližně o 6 %. Stejně tak zisk na akcii společnosti HP za 4. čtvrtletí byl oznámen ve výši 0,90 USD, což bylo stejné jako očekávání trhu.

Celkově byly výsledky společnosti HP Inc. za 4. čtvrtletí v souladu s očekáváním, pouze z hlediska tržeb mírně zaostaly. Podle finančního ředitele společnosti HP bylo 4. čtvrtletí pro HP dobrým růstovým obdobím a umožnilo společnosti zlepšit volné peněžní toky. Tyto pozitivní změny společně umožní zlepšit výsledky společnosti v dalších čtvrtletích.

Očekávaný zisk na akcii v 1. čtvrtletí 2024 v rozmezí 0,76 – 0,86

Pro finanční rok 2024 finanční ředitel dodal, že se zaměří na udržení silného růstu a zároveň na snížení všech souvisejících strukturálních nákladů. Kromě toho společnost HP také plánuje vrátit 100 % volného cash flow zpět akcionářům společnosti.

V prvním čtvrtletí roku 2024 se očekávaný zisk na akcii společnosti HP bude pohybovat mezi 0,76 a přibližně 0,86 USD. To je v souladu s prognózou, podle níž by měl zisk na akcii během 1. čtvrtletí roku 2024 činit přibližně 0,86 USD.

Za celý rok se společnost domnívá, že její EPS se bude pohybovat mezi 3,25 a přibližně 3,65 USD, zatímco prognóza počítá s hodnotou přibližně 3,44 USD. Kromě toho se volný peněžní tok společnosti HP ve stejném období bude pohybovat někde kolem 3,1 až 3,6 miliardy USD.

Společnost HP předpovídá v roce 2024 volný peněžní tok až 3,6 miliardy dolarů.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek