Akcie Microsoftu rostou, protože technologická společnost najala Sama Altmana

Akcie Microsoftu rostou, protože technologická společnost najala Sama Altmana

Společnost Microsoft najala Sama Altmana, který byl známým bývalým generálním ředitelem společnosti OpenAI. Po této zprávě se akcie společnosti Microsoft obrátily vzhůru, což je známkou důvěry trhu.

Generální ředitel společnosti Microsoft se o zprávu o přijetí bývalého generálního ředitele OpenAI podělil na sociální síti. Dodali, že Sam Altman je jednou z nejpopulárnějších osobností v oblasti odvětví umělé inteligence a jak umožní společnosti Microsoft dále rozšířit svůj záběr. Kromě toho generální ředitel Microsoftu také uvedl, že tento krok umožní společnosti rychlý postup.

Zlepšení pozice společnosti Microsoft v oblasti umělé inteligence

Již dříve se v médiích objevily zprávy, že se Sam na svou dřívější pozici generálního ředitele OpenAI nevrátí. Nyní, když máme potvrzení od společnosti Microsoft, se zdá, že návrat do OpenAI již nepřipadá v úvahu.

Na druhou stranu se společnost OpenAI rozhodla pro „Emmetta Sheara“, který je také spoluzakladatelem Twitche. Bude zastávat funkci dočasného generálního ředitele společnosti OpenAI.

V posledních dnech se v OpenAI událo mnoho událostí, které nakonec vedly k odchodu Sama Altmana ze společnosti OpenAI. Podle odborníků může vnitřní rozkol ve společnosti OpenAI poškodit pokrok v oblasti umělé inteligence. Znamená to však také, že pozice Microsoftu je nyní díky najmutí Sama silnější než kdykoli předtím!

Podle analytiků společnosti Evercore ISI bylo najmutí Brockmana i Altmana společností Microsoft jasnou výhrou pro tuto společnost. Dodali také, že jmenování prozatímního generálního ředitele OpenAI umožní společnosti proplout krátkodobou nejistotou.

V posledních několika letech Microsoft do odvětví umělé inteligence výrazně investuje, vzhledem k tomu, jak je považována za technologii budoucnosti. Nyní, když má společnost ve svém týmu nového odborníka na umělou inteligenci, bude její pozice ještě výraznější.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek