Akcie Skyworks klesly o 10 bodů po snížení orientační hodnoty

Akcie Skyworks klesly o 10 bodů po snížení orientační hodnoty

Společnost Skyworks Solutions (kótovaná na burze NASDAQ) v pondělí oznámila výsledky za 2. čtvrtletí. Výsledky byly z větší části v souladu s očekáváním trhu.

Výhled společnosti Skyworks na aktuální čtvrtletí byl však nižší, než očekávala Wall Street. V důsledku toho se akcie společnosti propadly a vykazovaly známky medvědího tlaku.

Skyworks Solutions: 1,05 – 1,090 mld. dolarů.

Během úterní předobchodní seance akcie Skyworks Solutions poklesly o 10 %, a to především kvůli sníženému výhledu. Zisk na akcii za 2. čtvrtletí byl oznámen ve výši 2,02 USD při tržbách 1,15 miliardy USD.

Oba tyto výsledky byly v souladu s odhady Wall Street. Pro 3. čtvrtletí 2023 však společnost odhadovala tržby ve výši 1,05 – 1,090 miliardy USD. Stejně tak zředěný zisk na akcii za 3. čtvrtletí byl odhadován na přibližně 1,67 USD.

Wall Street naopak očekávala za 3. čtvrtletí tržby ve výši 1,16 miliardy USD a zisk na akcii ve výši 2,06 USD.

Po nedávném vývoji také analytici BMO snížili rating akcií Skyworks Solutions a označili je jako „market perform“.

Kromě toho analytici BMO také snížili cílovou cenu pro akcie Skyworks Solutions ve výši 140 USD na pouhých 100 USD! Pokud jde o důvody, proč tak učinili, uvedli, že jde o závažný strukturální problém, který vyžaduje přehodnocení.

Podobně i analytici společnosti Stifel snížili cílovou cenu pro akcie SWKS pouze na 130 USD. Ponechali si však nákupní rating pro akcie Skyworks Solutions, protože se domnívají, že mají dobré ocenění.

Vzhledem k obavám z recese v Evropě a dalších částech světa by tržby společnosti Skyworks Solutions mohly velmi pravděpodobně klesnout. Koneckonců poptávka po polovodičích a čipech do značné míry závisí na veřejných výdajích.

Pokud tedy veřejnost nebude kupovat zboží, jako jsou automobily, gadgety nebo jiné věci, které vyžadují čipy, znamenalo by to pro společnost Skyworks Solutions méně zakázek!

Nemůžeme však také ignorovat skutečnost, že trhy mohou někdy vykazovat extrémní reakci, aby se pak vrátily zpět do normálu!

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek