Akcie SoftBank po podání žádosti o IPO na Nasdaqu vyskočily výše

Akcie SoftBank po podání žádosti o IPO na Nasdaqu vyskočily výše

SoftBank Group Corp je významná japonská technologická společnost, která nedávno podala žádost o IPO své jednotky Arm na burze Nasdaq. Tato divize skupiny Softbank se zabývá návrhem čipů, a proto má pro společnost značný význam.

Podání žádosti o IPO na burze Nasdaq bylo hráči na trhu dlouho očekáváno, což je hlavním důvodem, proč akcie Softbank na burze vyskočily výše.

Podle podrobných informací společnost Arm podala žádost o registraci u Komise pro cenné papíry a burzy, což jí umožňuje vstup na burzu Nasdaq. Firma však neprozradila, kolik přesně akcií hodlá na burze uvést. Kromě toho také nevíme nic o počátečním ocenění akcií.

Pokud se podíváme zpět, Softbank se při pokusu o uvedení akcií Arm na newyorskou burzu potýkala s několika odklady. A nezapomeňme, že svého času společnost také plánovala prodat Arm jiné technologické společnosti za 40 miliard dolarů. To se však nepodařilo a nyní tu máme zprávu o IPO.

Odborníci se domnívají, že Arm bude mít z tohoto vstupu na burzu obrovský prospěch, protože jeho návrhy využívají společnosti Apple, Nvidia a další technologické firmy. Arm v podstatě dostává licenční poplatky, kdykoli tyto společnosti prodají technologické zařízení obsahující čip.

Celkově akcie Softbank vyskočily o 3 %, což pomohlo i indexu Nikkei 225 zaznamenat nárůst o 0,7 %. Pokud se ohlédneme zpět, ne všechno je pro Softbank skvělé, protože její ocenění bylo sníženo několika velkými hráči.

Ve skutečnosti Softbank zaznamenává ztráty již 6 čtvrtletí v řadě, protože vysoké úrokové sazby ovlivnily hodnotu několika podílů. Divize Arm však zůstává jednou z oblastí, která je pro portfolio Softbank zářivým světlem.

A nezapomínejme, že se očekává cyklický pokles v čipovém průmyslu, který ovlivní i divizi Arm společnosti Softbank.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek