Akcie společnosti Oracle Corp (ORCL) klesly o 9 % po slabých odhadech

Akcie společnosti Oracle Corp (ORCL) klesly o 9 % po slabých odhadech

Akcie společnosti Oracle Corporation (ORCL) ztratily během předobchodní seance 9 % své hodnoty. Důvodem této klesající dynamiky může být nedávný výhled do budoucna, který společnost nabídla pro poslední čtvrtletí.

Nedávný výhled společnosti Oracle na aktuální čtvrtletí neodpovídá očekáváním trhu. Kromě toho tržby společnosti Oracle Corp za 1. čtvrtletí také těsně zaostaly za očekáváním.

Podle výpočtů nedávný pokles cen akcií společnosti Oracle vymazal tržní hodnotu ve výši přibližně 30 miliard USD. Současně ztratily svou hodnotu i další konkurenční společnosti, jako je SAP SE, na které pokles akcií Oracle silně dolehl.

Předpověď tržeb za 2. čtvrtletí je 5 – 7 %

Vedení společnosti Oracle předpovídá, že během druhého čtvrtletí vzrostou celkové tržby o 5 – 7 %. Analytici však uváděli růst tržeb téměř o 8,2 %. Kromě toho se předpokládané tržby společnosti Oracle pohybovaly kolem 1,30 – 1,34 USD, zatímco prognóza činila 1,33 USD.

Kromě toho byl výhled divize zdravotnických záznamů společnosti Oracle také slabší, než se očekávalo. Důvodem slabého růstu v tomto odvětví je skutečnost, že společnost Oracle přesouvá své zákazníky z licenčního modelu na cloudové předplatné.

V důsledku tohoto přechodu čelí tempo růstu v tomto odvětví v nejbližší době protivětru. Po zveřejnění výsledků analytici Goldman Sachs uvedli, že výhled vychází z nadsazených očekávání.

Společnost Oracle působí na trhu prodeje technologií a softwaru souvisejícího s databází, a konkuruje tak společnostem Microsoft, Amazon a Azure. Společnost však čelí protivětru, protože výdaje na technologie procházejí zpomalením.

V meziročním srovnání vyskočila licenční podpora & cloudové služby o 13 %, což se rovnalo přibližně 9,5 miliardám USD. USD, přičemž tržby z licencí a cloudových licencí se snížily o 11 % na přibližně 809 mil.

Stručně řečeno, společnost Oracle čelí v krátkodobém horizontu protivětru, protože přesouvá zákazníky směrem ke cloudovému předplatnému. V delším časovém horizontu se tedy očekává, že společnost část ztracených příjmů získá zpět a vrátí se do původní podoby.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek