Akcie společnosti Toast (TOST) klesly o 20 % kvůli slabým odhadům

Akcie společnosti Toast (TOST) klesly o 20 % kvůli slabým odhadům

Cena akcií společnosti Toast (TOST) klesla o 20 % poté, co společnost oznámila výsledky za 3. čtvrtletí. Podle údajů společnost vykázala ztrátu ve výši 9 centů na akcii.

EBITDA společnosti Toast se navíc pohybovala kolem 35 milionů USD, což výrazně předčilo odhad 20 milionů USD. Kromě toho se tržby během čtvrtletí pohybovaly kolem 1,03 miliardy dolarů, což bylo v souladu s očekáváním.

Pokud se podíváme na GPV společnosti Toast, dotkl se během 3. čtvrtletí 33,7 miliardy USD, což se blížilo prognóze 33,82 miliardy USD. Stejně tak opakující se příjmy (roční) činily 1,22 miliardy dolarů, zatímco předpokládané číslo se pohybovalo kolem 1,23 miliardy dolarů.

Tržby společnosti TOST ve 3. čtvrtletí splnily prognózu

Celkově byly výsledky společnosti Toast (TOST) během 3. čtvrtletí 2023 docela dobré, protože společnost zlepšila své ARR o téměř 40 %. Podle generálního ředitele společnosti Toast se společnost zaměřila na zlepšení růstu horní linie a také pracovala na zlepšení expanze marží.

Pro příští čtvrtletí (Q4) společnost Toast (TOST) očekává, že její tržby se budou pohybovat v rozmezí 1 – 1,03 mld. dolarů. Naopak trh očekával tržby kolem 1,03 miliardy USD, což je blízko horní hranice prognózy stanovené společností Toast. Kromě toho se očekávaná EBITDA během 4. čtvrtletí 2023 pro společnost Toast pohybuje kolem 5 – 15 milionů USD.

Po oznámení výsledků za 3. čtvrtletí stanovili analytici Morgan Stanley novou cílovou cenu pro společnost Toast na 22 USD/akcii. V porovnání s předchozí cílovou cenou to znamená snížení o téměř 6 USD. Analytici také vzhledem k současné situaci ponechali pro akcie Toast rating „overweight“.

Podle BTIG lze 20% pokles akcií společnosti přičíst chybějícímu GPV. Při pohledu do budoucna bude společnost čelit určitým potížím, pokud jde o tržby, kvůli protivětru, kterému čelí tržby ze stejných prodejen. To je nyní faktor, který vedení společnosti TOST nemůže ovlivnit.

Do konce roku zbývá už jen jedno čtvrtletí a společnost Toast (TOST) bude muset provést několik zásadních změn, aby mohla vykázat dobrý roční výsledek.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek