Akcie Tesla klesají v obavách z nižší ziskové marže

Tesla oficiálně zahajuje prodej elektromobilů v Malajsii

Během pondělní předobchodní seance se akcie Tesly snížily poté, co výrobce elektromobilů představil další snížení cen.

Je to již popáté, co Tesla představila snížení cen svých vozů na elektrický pohon. Ačkoli je to pro spotřebitele dobrá zpráva & díky ní bude Tesla na trhu s elektromobily také konkurenceschopnější, na cenu jejích akcií to mělo negativní vliv.

Pokud jde o investory, ti se domnívají, že tato snížení sazeb zavedená společností Tesla ubírají společnosti na ziskových maržích.

Tesla snižuje ceny o 1000 až 2000 dolarů

Podle oficiálních zdrojů Tesla snížila cenu modelu 3 Sedan o 1 000 USD. Podobně se snižuje i cena crossoveru Model Y, a to o 2 000 USD!

A snížení cen se dotklo i nejdražších modelů vozů Tesla, označovaných jako „Model X“ a „Model S“. Podle zpráv jsou nyní tyto drahé modely automobilů levnější o 5000 dolarů!

Snížení cen přišlo v době, kdy Tesla během 1. čtvrtletí 2023 dodala téměř 423000 vozů. A pokud se podíváme na interní pokyny společnosti Tesla, plánuje jen v roce 2023 dodat téměř 2 miliony vozů.

Analytici se však domnívají, že dodávky automobilů Tesla budou o 10 % nižší, než společnost odhaduje.

Analytici se domnívají, že rozhodnutí společnosti Tesla zavést snížení sazeb je pokusem o urychlení růstu prodejů! Zjednodušeně řečeno, společnost nyní nabízela vozy za mnohem nižší cenu než před několika měsíci.

Toto rychlé zavedení snížení sazeb by však mohlo ohrozit ziskové marže společnosti! Analytici z Wall Street se totiž domnívají, že hrubá marže automobilů v 1. čtvrtletí 2023 bude činit pouze přibližně 21,1 %.

Pokud se však společnosti podaří v roce 2023 prodat více automobilů než v předchozích letech, pak by mohla ztracenou ziskovou marži vykompenzovat větším objemem prodeje! To však zůstává, protože do konce roku zbývají ještě tři čtvrtletí!

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek