Akcie Tesla Tsla pod tlakem kvůli snižování cen

Předseda výboru Sněmovny reprezentantů vyjádřil obavy z obchodů společnosti Tesla v Číně

Akcie Tesla (TSLA) pravděpodobně otevřou páteční seanci níže, protože se objevily zprávy o snížení cen v USA. Je to již několik měsíců, co byla společnost Tesla (TSLA) pod tlakem. Ve skutečnosti jsou akcie výrobce elektromobilů již o 70 % níže než v září 2022, kdy dosáhly svého maxima.

Během páteční předobchodní seance akcie Tesla ztratily již 6 % a naposledy se obchodovaly kolem úrovně 116 USD.

Není pochyb o tom, že Tesla upadla z milosti a už se netěší býčímu tažení jako kdysi. Prozatím se akcie Tesla vyhýbají úrovni 100 USD, jelikož se jedná o hlavní podporu. Když se však podíváme na odraz, který od těchto úrovní provedla, nevysílá to býkům dobrý signál.

V USA Tesla oznámila snížení cen svých vozů, což společnosti pomůže prodat více vozů. Nejsilnější stránkou společnosti Tesla jsou však rozhodně marže, které má ve srovnání s ostatními výrobci automobilů.

Snížení cen sníží ziskové marže společnosti Tesla

Není pochyb o tom, že snížení cen ovlivní ziskovou marži společnosti Tesla, která byla jednou z jejích hlavních předností. Již dříve jsme byli svědky toho, že Tesla oznámila snížení cen pro čínské trhy, a nyní totéž učinila pro americké zákazníky.

Podle zpráv umožní snížení cen společnosti Tesla získat nárok na vládní úvěry. Nelze však přehlédnout, že snížení ceny o 20 % je stále dost velké na to, aby významným způsobem ovlivnilo marže.

Pokud se podíváme na technickou stránku akcií Tesla, zdá se, že oživení začne kolem cenového pásma 126 USD. Na straně růstu se nejpravděpodobnější rezistence nachází na úrovni 150 USD a nejdůležitější podpora je 100 USD. Na základě těchto dvou úrovní se tedy nachází oblast 50 USD, která bude spadat do zóny obchodování v rozpětí.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek