Akcie Tesly posilují o 4 % poté, co GM souhlasí s využíváním její nabíjecí sítě

Akcie Tesly posilují o 4 % poté, co GM souhlasí s využíváním její nabíjecí sítě

Během páteční obchodní seance si akcie Tesly připsaly 4 % po oznámení, že General Motors (GM) souhlasil s připojením k její nabíjecí síti. Již dříve souhlasila s využíváním její sítě pro nabíjení elektromobilů také společnost Ford.

Podle odborníků to bylo pro společnost Tesla velké vítězství, které pomůže jejím Superchargerům stát se průmyslovým standardem v rámci USA.

NACS se stane primární sítí v USA

Celkově se do partnerství zapojily tři automobilky z USA: Tesla, General Motors a Ford. Toto partnerství znamená, že 60 % elektromobilů v USA má nyní přístup k síti NACS (North American Charging Standard), kterou nabízí společnost Tesla.

Kromě toho se díky tomuto kroku stane Tesla také hlavní sítí pro nabíjení elektromobilů v zemi. Jinými slovy, ještě více upevní roli společnosti Tesla jako dominantní síly na trhu s elektromobily.

Další významnou událostí bylo oznámení Bílého domu o tom, že nabíjecí stanice pro elektromobily využívající standardní zástrčky od společnosti Tesla budou mít nárok na federální dotace.

Podle jednoho z vedoucích investičních stratégů společnost Tesla doufá, že díky svým adaptérům CCS získá nárok na federální daňové dolary. Uvedl také, že tento krok společnosti Tesla by byl negativní pro nabíjecí stanice pro elektromobily třetích stran.

Po této zprávě se nezávislé společnosti zabývající se nabíjením EV, jako jsou Blink Charging, ChargePoint Holdings a EVgo, propadly o 11-13 %.

Podle odborníků z Wedbush Securities umožní spojení GM a FORD společnosti Tesla získat během několika příštích let příjmy ve výši 3 miliard USD.

Jelikož se jedná o dobrou zprávu pro společnost Tesla, byla zvýšena i prognózovaná cena společnosti Tesla na 300 USD za akcii, což představuje nárůst o 30 % oproti poslední uzavírací hodnotě.

Pokud se podíváme na výkonnost akcií společnosti Tesla, tak ta se těší jedné z nejdelších vítězných sérií za poslední roky a během americké seance byla nejobchodovanější akcií.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek