Akcie Twitteru budou 8. listopadu vyřazeny ze seznamu Nyse

Akcie Twitteru budou 8. listopadu vyřazeny ze seznamu Nyse

Podle nového oznámení, které obdržela americká Komise pro cenné papíry, bude 8. listopadu společnost Twitter vyřazena z burzy NYSE (New York Stock Exchange). Tato zpráva o vyřazení z burzy přichází po převzetí Twitteru Elonem Muskem po dlouhé a vášnivé bitvě. Další zajímavou skutečností je, že k vyřazení akcií Twitteru z burzy dochází ve stejný den, kdy se v USA konají volby v polovině volebního období.

Toto podání bylo provedeno podle pravidla 12d2-2, což znamená, že bude vyřazena celá třída uvedených cenných papírů. V podání se rovněž uvádí, že fúze společností Xholdings II (dceřiná společnost Elona Muska) a Twitter je nyní dokončena. V důsledku toho budou nyní akcie sociální sítě vlastněny Elonem Muskem.

Podle podrobností uvedených v podání byla jedna akcie společnosti Twitter inc. vyměněna za 54 dolarů v hotovosti bez jakéhokoli úroku. Výše uvedené podmínky navíc znamenají, že obchodování s akciemi Twitteru na burze bude pozastaveno.

Elon Musk potřebuje, aby byl Twitter ziskový

V současné době je cena akcií Twitteru 53,70 dolaru, což je o něco méně než nákupní cena 54,20 dolaru. To však také znamená, že Twitter jako soukromá společnost nebude muset zveřejňovat své zisky ani měsíční počet aktivních uživatelů.

Nezapomínejme však, že na Elona Muska budou tlačit finanční instituce, které mu půjčily peníze. V důsledku toho bude muset miliardář vymyslet způsob, jak Twitter učinit ziskovým.

Kromě toho bude po rozpuštění nedávných členů představenstva vytvořena i nová správní rada Twitteru. To znamená, že Elon Musk bude muset také vybrat nový tým na výkonné posty, protože prvním krokem, který učinil, bylo propuštění indického generálního ředitele.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek