Akcionáři Twitteru schválili nabídku Elona Muska na koupi společnosti

Elon Musk tvrdí, že na Twitteru pracuje 2300 aktivních zaměstnanců

V úterý akcionáři Twitteru konečně hlasovali a rozhodli se schválit nabídku Elona Muska na koupi společnosti ve výši 44 miliard dolarů. Pokud dohoda projde, budou ji moci převést do soukromého vlastnictví.

Načasování tohoto hlasování však přichází v zajímavou dobu, protože Musk se snaží od své dohody odvrátit. Domnívá se totiž, že uváděné procento falešných účtů na Twitteru je mnohem vyšší, než kolik společnost přiznávala. Twitter si však za svými čísly stále stojí a věří, že pouze 5 % účtů je falešných nebo spamových.

Twitter žaluje Elona Muska

Na jedné straně se tedy Twitter domnívá, že dodržel požadavky a poskytl vše, co bylo z jeho strany požadováno. Na druhé straně se Elon Musk domnívá, že Twitter nesdělil skutečný počet falešných nebo spamových účtů na platformě.

Na základě výpočtů Elona Muska je počet spamových nebo falešných účtů mnohem vyšší, než bylo uvedeno. V tomto smyslu tedy tvrdí, že Twitter nebyl upřímný a sdílný, jak by měl být!

V důsledku toho se Elon Musk snaží z mnohamiliardového obchodu vycouvat a o koupi společnosti již nemá zájem.

Celý tento kousek ve skutečnosti poškodil akcie Twitteru, a proto Twitter pana Muska žaluje na základě toho, že porušil původní dohodu. Někdy v polovině října začne tento soudní proces u soudu v Delaware.

Vzhledem k tomu, jak si obě strany jdou po krku a chystají se vstoupit do zdlouhavého soudního procesu, nedává smysl, proč by Twitter dělal takový krok. Možná to bylo něco, co navrhly jejich vrstvy? Možná je to spíše nátlaková taktika, jak donutit miliardáře, aby dohodu uskutečnil.

Každopádně to vypadá, že se této dohody ještě minimálně nějakou dobu nedočkáme!

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek