Alibaba (Baba) posiluje o 5,6 %, protože Jack Ma kupuje akcie

Alibaba (Baba) posiluje o 5,6 %, protože Jack Ma kupuje akcie

Nedávné zprávy z trhu naznačují, že Jack Ma (zakladatel společnosti Alibaba) v současné době nakupuje akcie společnosti Alibaba (BABA). Po těchto zprávách v médiích se cena akcií společnosti Alibaba obrátila do kladných čísel a během jednoho dne si připsala 5,6 %.

Podle odborníků rozhodnutí Jacka Ma koupit akcie Alibaby znamená změnu sentimentu. Dříve Jack Ma potřeboval pomoc čínských úředníků, což vedlo k menšímu počtu veřejných vystoupení. Kromě toho se Jack Ma od společnosti také distancoval, to se však nyní s posledním vývojem změnilo.

Jack koupil akcie v hodnotě 50 milionů dolarů

Podle zpráv je rozhodnutí Jacka Ma nakoupit akcie podobné tomu, které vidíme u Joe Tsia, předsedy představenstva společnosti Alibaba. Podle médií Tsia investoval do akcií společnosti Alibaba (BABA) kótovaných na americké burze přibližně 151 milionů dolarů (USD).

Přestože Jack Ma již od roku 2019 není šéfem Alibaby, jeho přítomnost je pro společnost stále významným faktorem. Podle posledních zpráv vynaložil na nákup akcií Alibaby prostředky v hodnotě téměř 50 milionů USD.

Po této zprávě došlo k 5,6% růstu akcií Alibaba, což znamená radostnou změnu sentimentu. Pokud se podíváme na výkonnost Alibaby od začátku roku 2024, společnost se nachází na 11,5% vzestupu, což je dobrý začátek.

Další mediální zpráva odhaluje, že vláda údajně pracuje na dalším stimulačním balíčku. Pokud se to ukáže jako pravdivé, dodá to akciím Alibaba další růst.

I když je dobrý vývoj, že Jack Ma kupuje akcie Alibaba, nezapomínejme na širší souvislosti. Tržní kapitalizace společnosti Alibaba se pohybuje kolem 171 milionů dolarů, což naznačuje, že nákup akcií v hodnotě 50 milionů dolarů je přinejlepším bezvýznamný.

Vzhledem k tomu, že v roce 2024 je ještě příliš brzy, získala Alibaba v technologickém sektoru náskok.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek