Americké akcie zčervenají po slabé zprávě o maloobchodních tržbách Home Depot

Americký dolar na ústupu po slabých údajích ADP

Po nedávných údajích o maloobchodních tržbách (duben) a zprávě Home Depot se americké akcie zbarvily do červena a obchodovaly se níže. Nedávná zpráva společnosti Home Depot byla slabší, než očekával trh.

Tyto negativní události způsobily pokles indexů S&P 500 a DJIA o 0,3 %, resp. 0,7 %. Naproti tomu index NASDAQ Composite vzrostl o 0,1 %.

Podle zprávy ministerstva obchodu došlo během dubna k nárůstu maloobchodních tržeb o 0,4 %. Tento přírůstek byl sice pro ekonomiku příznivý, ale stále nestačil a naznačoval směrem k dopadům inflace na spotřebitele.

Index trhu s bydlením dosáhl hodnoty 50

Index trhu s bydlením, který vydává Národní asociace stavitelů domů, byl naposledy zaznamenán poblíž hodnoty 50. Ještě před měsícem (v dubnu) byl k vidění poblíž 45.

Po této zprávě ztratily akcie společnosti Home Depot (HD) 1,3 % své hodnoty, ale domníváme se, že index trhu s bydlením s tímto poklesem nemá nic společného. Ve skutečnosti za poklesem akcií Home Depot stála nižší prognóza tržeb.

Dalším faktorem, který silně doléhá na americké akcie, je dluhový strop. Termín, do kterého by USA neměly splácet dluh, se rychle blíží a politické strany se stále nedohodly na plánu.

Pokud jde o budoucnost, další zasedání Fedu je naplánováno na červen, kde se jeho členové budou zabývat aktuálním stavem ekonomiky. Údaje prozatím ukazují na ochlazení americké ekonomiky a inflaci, která je stále vyšší než 2% cíl.

Účastníci trhu navíc očekávají, že od červnového zasedání dojde k pauze ve zvyšování sazeb. Pokud jde o snižování sazeb, je prognóza stanovena na pozdější období tohoto roku.

Z dalších zpráv si akcie společnosti Tesla Inc připsaly 1 % poté, co se objevily zprávy, že fond George Sorose již ve společnosti nemá žádný podíl.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek