Americký dolar klesá na pozadí konce cyklu zvyšování sazeb

Americký dolar bude v roce 2024 vykazovat slabost v případě obratu Fedu

Během úterní ranní obchodní seance americký dolar nadále klesal a nyní se obchoduje na ročním minimu v obavách z ukončení cyklu zpřísňování měnové politiky Fedu.

Proto i dolarový index nadále ztrácí body, které signalizují oslabení USD vůči 6 dalším měnám. Dolarový index ztratil vůči ostatním 6 měnám 0,1 % své hodnoty a pohyboval se poblíž 99,415. Pokud se podíváme zpět, dolarový index je jen o něco málo výše než jeho minimum z dubna 2022 na úrovni 99,362!

Současná nálada na trhu americkému dolaru příliš nepřeje, protože se očekává už jen jedno zvýšení sazeb. Poté trhy očekávají, že Fed ukončí svůj rok trvající cyklus zpřísňování sazeb, neboť inflace vykazuje známky zpomalení.

Všechny tyto spekulace způsobily, že americký dolar zaznamenal jeden z nejhorších týdnů za 8 měsíců trvání, když ztratil 2 % své hodnoty vůči ostatním měnám.

Čeká se na údaje o maloobchodních tržbách v USA

Zdá se, že trh nyní čeká na zveřejnění údajů o průmyslové výrobě a maloobchodních tržbách v USA. Tyto ekonomické údaje vnesou více světla do toho, jak se největší světové ekonomice daří, a také odhalí vývoj úrokových sazeb.

Maloobchodní tržby v USA se během června z větší části pravděpodobně zlepší. Stejně tak průmyslová výroba v USA během června také poroste a poukáže na odolnost americké ekonomiky.

Stále však zůstává otázkou, zda tyto ekonomické zprávy, které změní náladu na trhu, či nikoliv!

Podle analytika ING jsou údaje z minulého týdne známkou dezinflace v USA a její následky se projevují napříč měnovým prostorem. Při pohledu do budoucna uvedli, že příštích několik dní ukáže, zda dolar zůstane na zadní koleji, nebo ne!

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek