Americký dolar na ústupu po slabých údajích ADP

Americký dolar na ústupu po slabých údajích ADP

Zdá se, že americký dolar čeká náročný obchodní den, když se DYX nachází na 48týdenním maximu. Před námi je mnoho událostí s vysokou volatilitou, což znamená, že uvidíme větší pohyb na měnových párech USD.

Polská centrální banka oznámí své rozhodnutí o úrokových sazbách, a proto je pozorně sledována hráči na trhu. Podle odborníků bude tato událost velmi volatilní & může tak ovlivnit trhy.

Čísla ADP pod 100 tis.

Katalyzátorem jsou prozatím čísla ADP, která se dostala pod úroveň 100 tisíc. Všichni vědí, že ADP nemá žádnou souvislost s americkými NFP, ale někteří se domnívají, že poskytuje náznak o americkém trhu práce.

Dále nás čeká zářijový údaj ISM pro americký sektor služeb, který napoví, jak si americká ekonomika vede v daném makroekonomickém prostředí.

Z technického hlediska nevykazuje americký dolarový index (DXY) v poslední době žádné rozhodující pohyby, což lze považovat za klid před bouří. Klíčovou roli při určování dalšího směru DXY budou hrát důležité ekonomické údaje, které jsou naplánovány do budoucna.

Ukazatel RSI nám navíc říká, že se index DYX nyní nachází v překoupeném stavu, což znamená, že se obchoduje výše, než je jeho reálná cena. Z pohledu technické analýzy bude hodnota ukazatele RSI pravděpodobně omezovat další pohyb kurzu DXY směrem vzhůru.

Otevírací cena DXY byla blízko 107,24 a od té doby nezaznamenala žádný významný pohyb vzhůru, jelikož překoupený ukazatel RSI omezuje cenovou akci. Prozatím je skutečnou otázkou, zda DXY na denním časovém rámci uzavře nad úrovní 107,19, nebo pod ní. Po 107,19 (high) tu máme ještě 109,30, což bude další úroveň pro býky DXY.

Naopak nejrelevantnější je support 105,88, který býval někdy zpět rezistencí.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek