Americký dolar po komentářích Fedu uzavírá nejhorší týden za posledních 5 měsíců

Dolar zůstává silný na tříměsíčním maximu, protože sázky na snížení sazeb slábnou

Americký dolar nakonec ukončil svůj poslední týden, který byl jedním z nejhorších za posledních téměř pět měsíců. Týdenní ztráty amerického dolaru byly způsobeny komentáři Federálního rezervního systému, které byly více holubičí než komentáře ostatních protějšků, např.

Pokud se podíváme na Evropskou centrální banku, zůstává odhodlána udržet úrokové sazby. Fed však výrazně změnil svou politiku, což poslalo americký dolar níže vůči euru, jenu a libře.

Snížení sazeb o 150 bazických bodů v roce 2024

Další na řadě bylo zasedání Bank of Japan, u kterého investoři pozorně sledovali případné jestřábí signály. Trh je plný zvěstí, že BOJ konečně ukončí svou dlouhodobou politiku nízkých úrokových sazeb a přejde k jestřábímu postoji.

Po zasedání Fedu mají nyní obchodníci více jasno v tom, kde se budou nacházet úrokové sazby v polovině a na konci roku 2024. Z komentářů předsedkyně Fedu jasně vyplynulo, že utahování měnové politiky je definitivně u konce.

Nedávná politika vedla k rozporu mezi ostatními bankami, jako je ECB a Federální rezervní systém. V důsledku toho si americký dolar za týden připsal téměř -2 %, čímž zaznamenal největší ztrátu, která byla k vidění pouze v polovině července.

Trh s futures je nyní ještě více holubičí, pokud jde o vyhlídky úrokových sazeb, neboť uvádí 75% šanci na první snížení sazeb v březnu příštího roku. Ještě před několika dny se přitom šance na snížení sazeb pohybovaly poblíž 40 %.

Do konce roku 2024 bude z americké úrokové sazby vyholeno přibližně 150 bazických bodů, což je téměř dvakrát více, než předpokládají projekce Fedu.

Nedávný fundamentální posun vedl k rallye rizikových aktiv, jako je zlato, ale děje se tak na úkor ztráty USD.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek