Americký dolar (USD) získává poptávku, protože se blíží Powellův projev

Americký dolar bude v roce 2024 vykazovat slabost v případě obratu Fedu

Během středeční obchodní seance byla zelená bankovka stále žádaná, protože investoři se připravují na projev Jeroma Powella, který by měl zaznít později.

Příliv směrem k americkému dolaru lze považovat za umisťování investorů před touto vysoce rizikovou událostí. Kromě toho to také znamená, že investoři věřili, že zelená bankovka je před projevem předsedy Fedu bezpečnější volbou než ostatní aktiva.

Tato zvýšená poptávka po zelené bankovce také posunula kurz DXY o 0,2 % výše a naposledy byl k vidění poblíž 105,587. Náhlý skok DXY umožnil jeho posun z dvouměsíčního minima (104,84).

DXY vzrostl z týdenních minim

Pokud bude současný trend dolarového indexu (DXY) pokračovat, bude to pro zelenou bankovku znamenat zdravý týdenní zisk. Ve skutečnosti také nakonec zvrátí i pokles z minulého týdne.

To vše se děje poté, co řada řečníků z Fedu dala jasně najevo, že vzhledem k situaci v oblasti inflace je zvyšování sazeb stále na pořadu dne.

Již dříve americký dolar zažil jeden ze svých nejhorších týdnů, který byl naposledy k vidění pouze v polovině července. Tehdy se Fed vyhýbal jestřábím signálům, což poslalo zelenou bankovku níže.

Nyní se obchodníci staví do pozic, protože projev předsedkyně Fedu poskytne vodítko, jak bude centrální banka dále postupovat.

Podle některých odborníků se Fed pravděpodobně bude zabývat riziky, která představují úrokové sazby, než přistoupí k jejich dalšímu zvyšování. Pokud tedy nedojde k výrazné změně inflace, je šance na další zvýšení sazeb ze strany Fedu velmi nepravděpodobná.

Pokud Fed poskytne více jestřábí signál, než trh očekával, bude to dále podporovat poptávku po zelených bankovkách. Naopak holubičí signál nebo smíšené zprávy zvrátí veškeré nedávné zisky, které DXY zaznamenal. Nyní je to pro greenback spolu s ostatními měnami hra na vyčkávání.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek