Apple začíná propouštět ve svých maloobchodních prodejnách

Celosvětový pokles dodávek osobních počítačů o 29 v 1. čtvrtletí 2023 Apple utrpěl velký úder

Zdá se, že v celém technologickém sektoru dochází k vlně hromadného propouštění. A nejnovější zprávy přicházejí od společnosti Apple (AAPL), která se také chystá propustit část svých nesezónních zaměstnanců.

Podle zasvěcených informací se to bude týkat zaměstnanců pracujících v maloobchodních prodejnách (mimo Apple Stores). Tato informace byla ověřena z více zdrojů, což nám napovídá, že vůbec není falešná.

Lidé obeznámení s touto záležitostí prozradili, že se to bude týkat zaměstnanců společnosti Apple, kteří pracují v prodejnách Best Buy Stores & podobných maloobchodních řetězcích. Ve skutečnosti již mnoho z těchto zaměstnanců obdrželo 30denní výpověď související s touto záležitostí.

Všechny velké technologické společnosti snižují stavy

Pokud k tomu dojde, bude to další velká rána pro technologický sektor v USA. Existují velké technologické společnosti, například Microsoft a Alphabet, které plánují zrušit tisíce pracovních míst. A nyní tu máme společnost Apple, která snižuje počet zaměstnanců maloobchodního kanálu.

Zde je třeba poznamenat, že společnost Apple opustí také sezónní zaměstnanci. Tito zaměstnanci obvykle pracují na smlouvu a většině těchto smluv již vypršela platnost.

Prozatím nejsou jasné informace o rozsahu tohoto propouštění a o tom, jakého procenta zaměstnanců se bude týkat. Ale skutečnost, že máme potvrzení z více zdrojů, nám říká, že k tomu skutečně dochází.

Musíme také počítat s poklesem prodeje produktů/služeb společnosti Apple, stejně jako s poklesem prodeje. Zjednodušeně řečeno, Apple vydělává méně peněz než dříve, a proto na základě svých finančních výkazů upraví i počet zaměstnanců.

A v neposlední řadě by se rok 2023 mohl pro Apple a další technologické společnosti ukázat jako obtížný. Pokud se totiž obavy z recese ukáží jako pravdivé, prodej produktů společnosti Apple to výrazně ovlivní.

Ale ne všechno je v roce 2023 tak špatné – čeká nás také otevření čínské ekonomiky, které vyřeší některé problémy dodavatelského řetězce společnosti Apple.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek