Argentinská inflace v únoru dosáhla 102

Argentinská inflace v únoru dosáhla 102

Argentinská vláda se vyjádřila k únorové inflaci. Domnívá se, že únorová inflace byla velmi špatná, ale potvrdila svůj závazek snížit inflaci na 60 %.

Argentinský prezident se snaží kontrolovat inflaci v zemi. V současné době patří inflace v Argentině k nejvyšším na světě a ztěžuje život argentinským spotřebitelům.

Inflace v Argentině je na několik desetiletí vysoké úrovni

Celkově dosáhla inflace v zemi během února 102,5 % a naposledy byla zaznamenána pouze v roce 1991. To znamená, že jen během roku 2022 došlo k 95% nárůstu cen.

Zdá se, že ani vláda se nesnaží nedávný inflační tisk nijak zlehčovat. Proto jasně uvedla, že nedávné údaje byly velmi špatné a vůbec se neočekávaly.

Podle úředníků je vysoká inflace způsobena suchem, s nímž se potýkají oblasti produkující sóju. To vedlo ke zvýšení cen masa a také telekomunikací.

Vláda prozatím nemůže ceny těchto věcí kontrolovat, což v konečném důsledku vede k vyšší inflaci.

S blížícími se prezidentskými volbami v zemi se zdá, že hlavní prioritou současné vlády bude stabilizace cen.

Protože za současného stavu popularita současného prezidenta prudce klesla a lidé nejsou vůbec spokojeni. Koneckonců, v zemi řádí inflace, která se pohybuje v trojciferných číslech.

Za současného stavu věcí se zdá, že šance na dosažení 60% inflačního cíle jsou velmi vzdálené. Vždyť současná míra inflace je téměř dvakrát vyšší než cíl stanovený argentinskými úřady.

Pokud se podíváme do minulosti, jediné období, kdy míra inflace překročila hranici 100 %, bylo v době, kdy se země potýkala s hyperinflací. Zdá se však, že argentinští spotřebitelé nyní znovu prožívají 90. léta se 102% mírou inflace.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek