Asijské akcie po Powellově projevu o vyšších sazbách zčervenaly

Asijské akcie po Powellově projevu o vyšších sazbách zčervenaly

Asijské akcie po Powellově projevu o vyšších sazbách zčervenaly

Předseda Fedu Jerome Powell dal ve svém nedávném projevu konečně jasně najevo, že vysoké úrokové sazby zůstanou. Dokonce zašel tak daleko, že řekl, že úroková sazba zůstane zvýšená ještě déle, než se původně očekávalo.

V důsledku tohoto Powellova politického prohlášení se asijské akcie obrátily ke čtení a naposledy byly vidět v defenzivě. Kromě toho asijským akciím zhoršuje náladu také hospodářská situace v Číně.

Všechny asijské trhy klesají

V Číně se slavný index Shanghai Composite po Powellově projevu snížil o 0,5 %, zatímco index CSI 300 klesl o 0,7 %. Stalo se tak v době, kdy oba tyto indexy zaznamenaly v předchozí seanci velké ztráty.

Nedávné údaje z Číny ukazují, že země měla v lednu a únoru výrazný přebytek obchodní bilance. Jinými slovy, čínský dovoz zaznamenal prudký pokles, což ukazuje na nízkou místní poptávku.

A pokud se podíváme na indexy s vysokým podílem technologických firem, jako je například hongkongský index Hang Seng, ten se po projevu také propadl o 2,7 %.

Nejhorší výkonnost za celý den však zaznamenal jihokorejský index KOSPI, který ztratil 1,4 %. Podobně i tchajwanský vážený index za celý den klesl o 1,4 %.

Celkově zůstala nálada na asijských trzích v důsledku politických poznámek předsedkyně Fedu negativní.

Do budoucna nás čeká Béžová kniha Fedu a údaje NFP (non-farm payrolls) z USA, které poskytnou nové signály o tom, kam se americká ekonomika ubírá.

Pokud se podíváme na japonský index Nikkei 225, zdá se, že se ubírá jiným směrem než zbytek asijských trhů. Po Powellových komentářích se index Nikkei 225 zvýšil o 0,3 %. Odborníci se domnívají, že tento drobný růst lze přičíst potvrzení, že Japonsko bude pokračovat ve své současné uvolněné politice.

Současná politika může být špatnou zprávou pro JPY, ale je skutečně dobrou zprávou pro japonské akciové trhy!

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek