Asijské měny před Fedem klesají

Asijské měny před Fedem klesají

Během pondělní obchodní seance byla většina asijských měn na ústupu kvůli preferenci amerického dolaru ze strany obchodníků. Kromě toho náladu obchodníků ovlivnilo také nadcházející zasedání Fedu, protože hledají bezpečí v USD.

Podobně medvědí náladu změnil i čínský jüan, protože se stále častěji objevují zvěsti o snížení sazeb Čínskou lidovou bankou.

Yuan na šestiměsíčních minimech

Celkově čínský jüan vůči americkému dolaru ztratil 0,2 % a dotkl se úrovně 7,1451 (6měsíční minimum). Stalo se tak v době, kdy většina čínských státních bank začala zavádět snížení sazeb na vklady v CNY.

Tento krok je považován za signál, že čínská centrální banka také oznámí snížení sazeb ještě tento měsíc. Vzhledem k tomu, že hospodářský růst v Číně není na úrovni, šance na snížení sazeb se mnohonásobně zvýšily.

Pokud se podíváme na ekonomické údaje za poslední dva měsíce, ekonomické oživení v Číně po COVID-19 se také zastavilo. Celkově údaje o inflaci a podnikatelské aktivitě vykazují neutěšené výsledky.

Pokud se rozhlédneme kolem sebe, jihokorejská měna v pondělí také ztratila přibližně 0,5 %, což signalizuje slabost na asijských devizových trzích. Podobně australský dolar (AUD) klesl o 0,1 %, zatímco tchajwanský dolar si za den připsal 0,4 %.

Celkové téma na asijském devizovém trhu je medvědího charakteru, neboť se blíží nadcházející zasedání Fedu, které je naplánováno za několik dní. Z větší části se očekává, že Fed po více než ročním období zvyšování sazeb ponechá své sazby na stabilní úrovni.

Jakékoli snížení nebo dokonce zvýšení sazeb však bude považováno za překvapení a otřese tak devizovými trhy po celém světě. Teoreticky bude snížení sazeb v této fázi pro dolar medvědí, zatímco zvýšení sazeb bude pro dolar býčí.

Navíc během několika dní před zasedáním Fedu budou zveřejněny také údaje o inflaci, které pravděpodobně ovlivní rozhodnutí Fedu.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek