Asijské měny s blížícím se zasedáním Fedu rostou

Wells Fargo předpovídá, že Fed v příštím roce sníží sazby o 225 bazických bodů

S blížícím se termínem nejočekávanějšího zasedání Fedu se americký dolar dostal do útlumu. To umožnilo většině asijských měn získat převahu, protože dolar sužuje slabost. Zároveň Čína slibuje další stimuly, což zlepšuje sentiment asijských FX.

Před malou chvílí byly zveřejněny údaje o podnikatelské aktivitě v USA, které byly slabé. To znamená, že Federální rezervní systém bude mít nyní jen velmi malý prostor a velmi malý důvod k dalšímu zvyšování úrokových sazeb. To je tedy jeden z hlavních důvodů, proč americký dolar ustupuje vůči ostatním měnám, jako je JPY, CNY atd.

Index amerického dolaru klesl o 0,1 %

Zdá se, že odrazu amerického dolaru od jeho ročních minim konečně dochází dech. Jen během úterní seance ztratily futures na dolarový index i dolarový index během jediného dne 0,1 %.

Stejně tak čínský jüan si vůči zelené bankovce připsal 0,4 % a hvězdně se zotavil ze svých minim na úrovni 7,2. Podle odborníků pomohlo CNY získat převahu rozhodnutí PBoC zavést denní fixaci středního bodu.

Kromě toho se objevily také zprávy, že čínské státní banky prodávají dolary na trhu. Tento krok rovněž podporuje jüan, protože se zlepšila nabídka dolarů.

Čínské úřady také přislíbily další úsilí na podporu měny. Jen v roce 2023 ztratil CNY vůči americkému dolaru 4 % v souvislosti s problémy při oživení ekonomiky.

Na první pohled stimulační opatření pomůže čínské ekonomice, ale zároveň otevře prostor pro zvýšenou likviditu. To následně vyvolá tlak na CNY a může donutit PBOC zavést snížení sazeb.

Pokud se rozhlédneme kolem, JPY si připsal 0,1 %, protože zasedání BoJ je naplánováno na konec tohoto týdne. Na druhou stranu indonéská rupie zůstala na pozadí nadcházejícího zasedání Bank of Indonesia beze změny.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek