Asociace bankovních zaměstnanců požaduje ukončení propouštění ve společnosti Credit Suisse

Předseda představenstva Credit Suisse naznačil, že dohoda s Ubs bude dokončena v pondělí

Po fúzi UBS a Credit Suisse se objevily zvěsti, že budou zrušeny tisíce pracovních míst. Proto Asociace zaměstnanců švýcarských bank nedávno vydala otevřený dopis švýcarskému parlamentu.

Předseda SBPV požadoval zastavení navrhovaného snižování počtu pracovních míst, které povede k propuštění tisíců lidí pracujících v bankách.

Natalia Ferrara (výkonná ředitelka SBPV) v dopise požadovala, aby zákonodárci vzali v úvahu lidi, kteří budou krachem Credit Suisse postiženi. Zdůraznila také, že veškeré plánované propouštění bude zastaveno do konce letošního roku.

Švýcarský parlament bude jednat o problematice Credit Suisse

Během několika příštích dnů se uskuteční zasedání švýcarského parlamentu, na kterém se bude projednávat záchrana Credit Suisse.

Právě před měsícem byla švýcarskou vládou zkonstruována dohoda, v níž banka UBS souhlasila s koupí Credit Suisse. Tato dohoda pomohla Švýcarsku zastavit plnohodnotný krach finančního systému v zemi, a dokonce i na celém světě.

Tato dohoda však ohrozila propuštěním přibližně 22 000 zaměstnanců banky UBS a přibližně 17 000 lidí pracujících v Credit Suisse. Všichni tito zaměstnanci si nejsou jisti svou budoucností v těchto finančních institucích.

A tato čísla jsou pouze ze samotného Švýcarska a neznáme přesný rozsah propouštění v celosvětovém měřítku.

V UBS pracuje celkem asi 74 000 lidí, zatímco v Credit Suisse asi 45 000 lidí.

Podle Ferrary zůstávají zaměstnanci, kterých se to bude týkat, nadále stranou, a to je třeba změnit.

Již dříve generální ředitel UBS vydal varování, že je třeba přijmout některá těžká rozhodnutí. Tyto komentáře učinil po převzetí Credit Suisse.

Podle odhadů plánuje tato obří banka celosvětově snížit počet svých zaměstnanců o 20 až 30 %. Když však byla UBS na tuto otázku dotázána, uvedla, že je ještě příliš brzy na jakékoli spekulace týkající se snižování počtu pracovních míst.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek