AUD/JPY konsoliduje poblíž 94,50 – 95,0, trh zůstává opatrný

AUD/JPY konsoliduje poblíž 94,50 - 95,0, trh zůstává opatrný

Hlavní fází na páru AUD/JPY je v poslední době konsolidace, protože hráči na trhu čekají na další klíčový katalyzátor. Obchodní rozpětí AUD/JPY se prozatím pohybuje mezi 94,50 a 95,00 (50 pipů).

Včera tento křížový pár předvedl vzestupnou rally a den zakončil se ziskem 0,32 %. Dnes se však pár obchoduje poblíž úrovně 94,98 a za celý den klesl se změnou -0,02 %.

Akce BoJ a YCC Tweak

Tato změna na AUD/JPY souvisí s tím, že tento křížový pár zahrnuje JPY jako jednu z hlavních měn. Zjednodušeně řečeno, jakákoli akce BoJ může mít dopad i na AUD/JPY. V poslední době se na trhu hovoří o zvěstech o změně JCC, což dodává podporu JPY a tlačí AUD/JPY níže.

Na denním grafu AUD/JPY se cenová akce drží do strany a je velmi blízko tomu, aby se dostala dovnitř mraku indikátoru Ichimoku. To naznačuje chybějící trend, který může pokračovat po mnoho dní/týdnů. V tomto případě je však vstup ceny AUD/JPY dovnitř mraku medvědím znamením, které povede k dalšímu poklesu.

Jelikož u měnového páru AUD/JPY hovoříme o dalším poklesu, má smysl se podívat na nadcházející úrovně supportu. První podporou je úroveň 94,65, která se zároveň shoduje s minimem z 30. října. Další na řadě je úroveň podpory 93,96 a poté 93,50.

Pokud prodejci AUD/JPY překonají všechny tyto překážky, další zastávkou bude úroveň 93,05 – 93,00. Pokud se podíváme na horní stranu, máme tu 95,00, což lze považovat za první hlavní rezistenci na vzestupu, následovanou 95,52 a poté 95,89. Po všech těchto úrovních je nejdůležitější rezistencí 96,00, což je také kulaté číslo.

Na denním grafu se 20 SMA nachází na úrovni 94,91, zatímco 50 SMA se obchoduje na 94,77. Jakákoli změna trendu na páru AUD/JPY bude vyžadovat jasné překonání těchto dynamických zón odporu (20 a 50 SMA).

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek