AUD/NZD se obchoduje výše v blízkosti 1,09, vykazuje známky vyčerpání

AUD/NZD se obchoduje výše v blízkosti 1,09, vykazuje známky vyčerpání

AUD/NZD se obchoduje s růstovým impulsem a již se dotkl úrovně 1,0930 (říjnové maximum). Odborníci se však domnívají, že růstové momentum AUD/NZD je s každým dalším dnem pomalejší.

Na grafu AUD/NZD H1 se cena již. přiblížila k hladině 50 SMA. Na druhou stranu 200 SMA na grafu H1 nadále podporuje AUD/NZD.

Očekává se pokles kurzu AUD/NZD

Na týdenním grafu AUD/NZD se bod obratu nachází na úrovni 1,0890, což lze využít k posouzení trendu tohoto měnového páru. Prozatím se AUD/NZD nachází nad pivotním bodem, což by se však mohlo změnit, jelikož pár vykazuje známky vyčerpání.

Pokud AUD/NZD znovu získá hybnou sílu, další bezprostřední rezistencí je bod R1, který se nachází na úrovni 1,0950. A pokud se podíváme dolů, mezi úrovně podpory, na které si musíme dát pozor, patří 1,09, 1,085 a 1,0825.

Na denním grafu AUD/NZD vykazuje cenová akce známky nadměrné expanze, zatímco ukazatele MACD a RSI rovněž ukazují na překoupenost. Na ukazateli MACD bude zajímavé sledovat, za jak dlouho se medvědí signály projeví. Celkově však lze na základě technických ukazatelů říci, že býčí momentum AUD/NZD pomalu slábne.

Proto lze s jistotou říci, že dlouhodobý trend AUD/NZD se nyní mění na neutrální. Ukazatel 200 SMA také nevykazuje žádný sklon a nachází se na úrovni 1,0820. Jakýkoli další prodej na páru AUD/NZD nás tedy pošle zpět k úrovni 1,08, která je zároveň důležitou zónou podpory.

Jakýkoli větší prodej na AUD/NZD nás dále pošle dolů k úrovni 1,0660, po níž následují úrovně 1,06 a 1,055.

Bod 100 SMA na grafu AUD/NZD se stále nachází nad bodem 200 SMA na úrovni 1,082. To je znamení, že větší trend je pro AUD/NZD stále býčí, což by se však mohlo změnit, protože rozdíl mezi těmito dvěma liniemi se zmenšuje.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek