AUD/USD klesá pod 0,6500 kvůli kyselé náladě na trhu

AUD/USD klesá pod 0,6500 kvůli kyselé náladě na trhu

Během pondělní seance pokračoval měnový pár AUD/USD v medvědím trendu, když se obchodoval pod úrovní 0,6500. Australský dolar je pod tlakem kvůli zvýšené atraktivitě amerického dolaru a dalších podobných aktiv.

V kombinaci s tím, že se zelená bankovka již nemusí obávat březnového snížení sazeb, dává smysl, aby AUD/USD klesal.

Futures na index S&P 500 pod tlakem

Posílení USD není jediným výsledkem nedávných kroků Fedu. Futures na S & amp; P 500 jsou oslabené, což naznačuje, že nálada na trhu není úplně šťastná.

Vzhledem k tomu, že vyhlídky na snížení sazeb se nyní přesunuly na červnové zasedání, USD nyní získává půdu pod nohama vůči AUD. DXY lze pozorovat při obchodování poblíž úrovně 104,20, což je několikaměsíční maximum.

Navzdory minimálním šancím na snížení sazeb v březnu zhruba 5 % ekonomů stále věří ve snížení sazeb v příštím měsíci. Tyto šance však klesnou až poté, co se dozvíme více údajů z americké strany.

Jedinou zásadní fundamentální událostí, která změnila dynamiku AUD/USD, byla zpráva NFP. Podle podrobností je růst mezd a poptávky po pracovní síle stále silný, což přímo koreluje s robustnější americkou ekonomikou.

To znamená, že Fed může pokračovat ve svých protiinflačních opatřeních, aniž by se musel obávat recese nebo slabosti trhu práce.

Proto úrokové sazby v USA zůstanou na současné úrovni až do jara 2024. V lednu bude zveřejněn index PMI ve službách (USA), který by měl v lednu vyskočit z hodnoty 50,6 na zhruba 52,0 bodu.

Jinde bude AUD nadále citlivý na rozhodnutí RBA o snížení sazeb, které má být zveřejněno dnes. Vzhledem k tomu, že se jedná o první zasedání RBA v roce 2024, bude to pro AUD/USD zásadní událost.

Podle konsenzu zůstane úroková sazba v Austrálii na úrovni 4,35 %. Investoři si však budou vybírat náznaky, kdy RBA začne sazby snižovat.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek