AUD/USD o 0,90 % níže, obchodníci čekají na rozhodnutí Rba

AUD/USD o 0,90 % níže, obchodníci čekají na rozhodnutí Rba

lepší než očekávaná zpráva NFP vyvolává vlny napříč měnovými páry. Proto i AUD/USD během páteční seance klesl o 0,90 %, protože zpráva ukázala, že americký trh práce je stále velmi odolný.

Prozatím se AUD/USD obchoduje poblíž úrovně 0,6511 s tendencí k poklesu, protože šance na snížení sazeb během března klesly na nová minima. Březnové snížení sazeb je nyní zcela mimo hru.

Výnosy 10Y dluhopisů se dotkly 4,06 %

Zpráva NFP však nejenže trápí býky na AUD. Výnosy desetiletých dluhopisů dosáhly maxim blízko 4,06 %, zatímco před NFP se pohybovaly poblíž 3,90 %. Celkově došlo ke skoku výnosů desetiletých amerických státních dluhopisů o 15 bazických bodů.

Podobně i DXY, který měří výkonnost zelené bankovky vůči ostatním měnám, se dotkl hodnoty 104,4, což je 7týdenní maximum!

Další údaje ukázaly zdravý skok v nově vyrobeném zboží. Zároveň také spotřebitelský sentiment UM vyskočil na 79,1, což naznačuje, že ekonomika zůstává silná navzdory vysokým úrokovým sazbám.

V nadcházejícím týdnu bude pro AUD/USD rozhodující politické rozhodnutí RBA spolu s tiskovou konferencí guvernéra RBA. Po skončení těchto událostí se pozornost přesune na údaje o důvěře NAB, spotřebitelské důvěře (Westpac) a indexu průmyslu od skupiny AI.

Techničtí experti také zdůrazňují, že když se AUD/USD na grafu D1 ponořil pod 200 SMA, výhled se posunul směrem k „přirozenému až medvědímu“.

Pokud se AUD/USD podaří denně uzavřít pod úrovní 0,6527, otevře si dveře k rukojeti 0,6500. Naopak býčím cílem může být 0,6550, pokud australští býci pokoří 100 SMA (D1).

Přes to všechno je nyní ostře sledovanou kritickou událostí to, jak se RBA postaví k rozhodnutí o úrokových sazbách.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek