AUD/USD se obchoduje poblíž 0,6580 na pozadí růstu výnosů amerických dluhopisů

AUD/USD o 0,90 % níže, obchodníci čekají na rozhodnutí Rba

Páteční obchodní seance nebyla pro měnový pár ADU/USD příliš šťastná, když se obrátil níže k úrovni 0,6580. Podle analytiků je nedávná cenová akce na AUD/USD způsobena rostoucími výnosy amerických dluhopisů.

Zjednodušeně řečeno, poptávka po zelených bankovkách je vyšší než po australském dolaru (AUD). V důsledku toho se AUD/USD nachází na zadní noze s pohledem upřeným k další úrovni podpory nacházející se poblíž 0,6575 a 0,6560.

Pozitivní údaje z USA tlačí AUD dolů

Podle nejnovějších údajů UBLS došlo během listopadu k nárůstu průměrného hodinového výdělku o 0,4 %. Dřívější údaj se blížil 0,2 %, zatímco očekávání trhu bylo 0,3 %. V jistém smyslu lze říci, že údaje byly pro zelenou bankovku býčí.

Kromě toho se americký NFP během listopadu také obrátil směrem vzhůru, a to z hodnoty 150 tis. z minulého měsíce na hodnotu blízko 199 tis. Skutečné čtení bylo o 10 tis. vyšší než prognóza, což většinu hráčů na trhu překvapilo.

Po zveřejnění zprávy NFP vyskočily také výnosy dluhopisů, což posloužilo jako polštář pro americký dolar. V tuto chvíli se výnos dvouletého dluhopisu pohybuje na úrovni 4,70 % a výnos pětiletého dluhopisu je blízko 4,24 %. Podobně se výnosy 10Y dluhopisů pohybují poblíž 4,25 %, což je rovněž býčí úroveň.

Pokud jde o budoucnost, v listopadu nás čeká další důležité zveřejnění v podobě amerického indexu spotřebitelských cen. Vzhledem k úzkému vztahu mezi úrokovou sazbou a inflací v USA bude zveřejnění CPI pozorně sledováno.

Celkově denní graf (D1) AUD/USD vykazuje smíšené signály s náhlým růstem amerického dolaru. Ukazatel RSI naznačuje, že nákupní tlak zůstává v nejbližší době slabý. Ukazatel RSI však stále tiskne hodnoty v zeleném teritoriu, což znamená, že nákupní tlak stále přetrvává.

Z celkového pohledu se zdá, že cenovou akci na páru AUD/USD mají pod kontrolou medvědi. Nemůžeme však ignorovat umístění linií SMA, jako jsou 20, 100 a 200. Na základě analýzy SMA (Simple Moving Average) je větší trend AUD/USD i přes krátkodobé oslabení stále býčí.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek