Audusd dosáhne 1 měsíc Top obchodů nad 200 Sma

AUD/USD klesá pod 0,6500 kvůli kyselé náladě na trhu

Měnový pár AUD/USD vykazuje býčí tendenci a během pondělní obchodní seance překonal úroveň 0,6650. Zdá se, že australský dolar prodloužil své intradenní oživení před údaji o americkém indexu PMI.

Prozatím se spot obchodoval poblíž úrovně 0,6760, což je 1měsíční vrchol a ukazuje na býčí sílu. Analytici se domnívají, že býci AUD se pokusí býčí momentum dále rozšířit a překonat určitou vzdálenost od 200 SMA.

Americký dolar na ústupu uprostřed rizika na

Trh s ropou prochází silnou volatilitou, když ceny ropy zaznamenaly rekordní denní zisky. Kromě toho současné prostředí trhu, které je zaměřeno na riziko, odvádí kupce od amerického dolaru.

Tyto faktory zvýhodňují australský dolar, který je považován za citlivý na riziko, a proto v období risk-on získává na síle.

Kromě toho měnová politika RBA také naznačila směrem ke krytí krátkých pozic, což rovněž přidává páru AUD/USD na síle.

Někteří analytici se však domnívají, že současný optimismus na trhu bude krátkodobý. Koneckonců globální ekonomický pokles se mění ve vážnou realitu a nikdo se od něj nemůže odvrátit.

Obavy z globálního hospodářského poklesu nedávno potvrdily i údaje z asijského regionu. V Japonsku se snížila výrobní aktivita a podobný vývoj vidíme i v Číně.

Kromě toho se na trhu objevují také spekulace, že růst cen energií donutí Fed pokračovat v politice zvyšování sazeb. To následně posílí americký dolar a mohli bychom být svědky medvědího pohybu na měnovém páru AUD/USD.

Proto se zdá, že nedávná akce na AUD/USD potřebuje za sebou nějaký solidní býčí impuls. Kromě toho je také třeba, aby fundamentální důvody pro AUD/USD byly příznivé pro australský dolar, pokud chceme vidět další akci na AUD/USD.

Prozatím se všechny oči nyní upírají na údaje o americkém indexu PMI, protože budou mít zásadní vliv na AUD/USD a další páry denominované v USD.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek