Bank of Canada Boc v pozastaveném režimu navzdory hospodářskému růstu

Inflace v Kanadě dosáhla v dubnu hodnoty 4.

Podle analytiků se očekává, že Bank of Canada (BoC) ponechá úrokové sazby beze změny i přes překvapivou ekonomickou sílu.

Ve srovnání se zbytkem západního světa je úroková sazba v Kanadě stále na rekordně nízké úrovni… A všichni víme, že takováto období nízkých úrokových sazeb mohou generovat silný hospodářský růst, ale také tlačí na vyšší inflaci.

Na konto The Bank of Canada (BoC) se vkládá naděje, že hospodářská aktivita se ochladí, jakmile se začnou projevovat vyšší náklady na půjčky!

Kanadská centrální banka (BoC) ponechává úrokovou sazbu na úrovni 4,50 %.

Právě minulý měsíc se kanadská centrální banka stala jednou z prvních bank, které prosadily svou kampaň na zvýšení sazeb. V současné době činí úroková sazba stanovená Bank of Canada 4,50 %, což je nejvyšší hodnota za posledních 15 let.

Podle Bank of Canada není potřeba měnit její politiku úrokových sazeb ani v případě, že ekonomika zpomalí nebo sklouzne do mírné recese. Z větší části kanadská centrální banka skutečně očekává mírný případ recese.

Pokud se podíváme na inflaci, ta se v poslední době také ochladila, takže ani zde není tlak na zvyšování sazeb. Stejně tak i ekonomické ukazatele naznačují, že kanadská ekonomika konečně začala opět nabírat tempo.

Navíc údaje o HDP za únor se meziměsíčně zvýšily o 0,3 %, zatímco lednový údaj činil 0,5 %. A březnové údaje o zaměstnanosti v Kanadě rovněž ukazují na velmi silný trh práce.

Na zcela základní úrovni kanadská ekonomika nabírá na dynamice, přičemž trh práce je také velmi silný. To znamená, že příjmy kanadského obyvatelstva rostou a stále více lidí pracuje.

Nepřímo to znamená, že kanadské obyvatelstvo začalo opět utrácet, což pravděpodobně povede k vyššímu hospodářskému růstu.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek