Bank of England oznamuje revizi politiky úrokových sazeb

Bank of England oznamuje revizi politiky úrokových sazeb

Čtvrteční zasedání je téměř u konce a Bank of England ponechala úrokové sazby beze změny. Pohled do minulosti ukazuje, že současná úroková sazba ve Spojeném království je na 16letém maximu, což je samo o sobě rekord.

Bank of England však nedávno oznámila, že úrokové sazby přehodnotí. Tato náhlá změna postoje přišla v době, kdy inflace oficiálně klesla pod 2% hranici. Jeden z členů BoE již hlasoval pro snížení úrokové sazby ve Spojeném království.

Úroková sazba prozatím zůstává na úrovni 5,25 %

Na politickém zasedání zůstali členové BoE nejednotní v názoru na to, zda je třeba úrokové sazby snížit, nebo je ponechat na současné úrovni. V důsledku toho bylo rozhodnuto ponechat politiku prozatím v režimu revize.

Podle podrobností šest členů hlasovalo pro nezměnu úrokové sazby, která je v současné době na úrovni 5,25 %. Další dva členové hlasovali pro zvýšení sazeb o 25 bazických bodů, zatímco jiný hlasoval pro snížení sazeb o 25 bazických bodů.

Sečteno a podtrženo, 8 z 9 členů si nepřálo žádné snížení sazeb, zatímco jeden hlasoval jinak. Přesto výnosy britských dluhopisů i britská libra po této zprávě vykázaly mírný nárůst. Podle Quilter Investors nedávné zasedání odhalilo známky možného pohybu vedoucího ke snížení sazeb.

Podle guvernéra BoE potřebuje centrální banka pádné důkazy, že inflace trvale překročila 2% cíl.

Další významnou událostí bylo, že BoE měla na zasedání zmínit i něco o dalším zpřísňování. I to je tedy faktor, který naznačuje změněnou cestu.

Ačkoli BoE je ohledně této politiky sazeb stále mírně nejednoznačná, představitelé ECB a Federálního rezervního systému jsou ohledně svého programu transparentnější.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek