Bank of Korea ponechává úrokové sazby beze změny a varuje před zvěstmi o jejich snižování

Bank of Korea ponechává úrokové sazby beze změny a varuje před zvěstmi o jejich snižování

Jihokorejská centrální banka v úterý ponechala své úrokové sazby beze změny. Centrální banka však zároveň varovala, že šance na snížení sazeb v roce 2023 je velmi nízká.

Takže pro ty, kteří v úterý očekávali snížení sazeb nebo jeho náznaky, se zdá, že korejská centrální banka má na to náladu! Korejská centrální banka uvedla, jak je vysoká inflace větším rizikem než pomalý hospodářský pokrok!

Bank Of Korea: „V současné době se očekává, že se bude zvyšovat inflace,“ uvedla Bank Of Korea: Komentář guvernéra zůstává neutrální

Celkově byl komentář guvernéra Bank of Korea neutrální a bankovní rada se jednomyslně shodla na ponechání úrokových sazeb beze změny.

Někteří ekonomové se však domnívají, že Bank of Korea se stala holubičí, zejména po projednání zvěstí o snížení sazeb.

Na předchozím zasedání hlasoval pro zvýšení sazeb pouze jeden člen. Na posledním zasedání však pro zvýšení sazeb nehlasoval ani jeden.

Výsledkem zasedání je, že úroková sazba Bank of Korea zůstává na úrovni 3,50 %. Z větší části se toto rozhodnutí očekávalo, takže se nejedná o žádné překvapení!

Cyklus zpřísňování sazeb zahájila Bank of Korea v roce 2021 a zdá se, že se nyní dostáváme na jeho vrchol!

Podle většiny členů bankovní rady je příliš brzy na to, aby se v roce 2023 uvažovalo nebo dokonce hovořilo o snížení sazeb. Mnozí z nich to dokonce označili za poněkud přehnané!

Důvodem jsou obavy spojené s vysokou inflací. Mnozí si nejsou jisti, zda inflace klesne na předpokládanou úroveň, či nikoliv!

Proto většina členů bankovní rady zastává názor, že existuje prostor pro minimálně jedno další zvýšení sazeb. V jistém smyslu je tedy na pořadu dne spíše další zvýšení sazeb než jejich snížení!

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek