Barclays snížila cílovou hodnotu akcií Apple kvůli výrobním problémům

Barclays snížila cílovou hodnotu akcií Apple kvůli výrobním problémům

Analytici z Barclays snížili cílovou cenu akcií společnosti Apple. Dříve Barclays stanovila cílovou cenu na 144 USD, kterou nyní snížila pouze na 133 USD. Důvodem tohoto snížení ceny akcií je slábnoucí poptávka.

Dalším důvodem jsou problémy související s výrobou a nabídkou, které Apple trápí. To je však ještě umocněno slabou poptávkou po produktech společnosti Apple v kategoriích hardwaru.

Podle odborníků problém, kterému Apple čelí, souvisí se škrty spojenými s výrobou. Nyní se však stal slabou stránkou poptávky, která se týká více kategorií výrobků společnosti Apple.

Pomalý růst obchodu se službami společnosti Apple v prvním čtvrtletí

Další věcí, na kterou upozornil analytik Barclay’s, je riziko spojené s podnikáním společnosti Apple v oblasti služeb během prvního čtvrtletí. Podle nich tempo růstu servisního byznysu činilo pouze 2,5 % (meziročně), zatímco trh očekával 5% růst.

Barclay také snížila tržby společnosti Apple o 7 %, protože se domnívá, že jde o vhodnější údaj. Kromě toho byl revidován zisk na akcii za 1. čtvrtletí na 1,85 USD, který se dříve pohyboval kolem 2,02 USD.

Co se týče 2. čtvrtletí, odhady pro Apple byly rovněž sníženy s výrazně sníženou cílovou cenou.

Barclays se domnívá, že Apple se obchoduje s prémií 20 % vůči indexu S&P 500, což je spravedlivá hodnota. I když odhlédneme od výrobních problémů společnosti Apple, zdá se, že jsme svědky scénáře dohánění.

Pokud se podíváme na tržby ze sektoru služeb, tak ty také klesají. A pro rok 2023 bude tlak na násobek PE a další fundamentální ukazatele pokračovat.

A když už mluvíme o společnosti Apple, která je do značné míry závislá na spotřebitelské poptávce, nezlehčujme ani vyhlídky na recesi v USA. A to ještě nevíme o výzvách, které by rok 2023 mohl pro Apple přinést. Protože rok 2022 byl pro Apple a celý zbytek technologického sektoru obtížný.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek