Berkshire Hathaway nakupuje další akcie Occidental Petroleum Corp Oxy

Zemní plyn se obchoduje v blízkosti 3,20 USD po žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA

Společnost Berkshire Hathaway (BRKa) nedávno zvýšila svou investici do společnosti Occidental Petroleum Corp (OXY). Po nákupu dalších akcií nyní investiční společnost kontroluje 23,1% podíl ve společnosti Occidental Petroleum Corp.

Podle podrobností Warrenova firma koupila 7,9 milionu akcií Occidental Petroleum Corp a zaplatila za ně celkem 466,68 milionu USD. Tyto akcie byly zakoupeny mezi 13. a 15. březnem a umožní Berkshire získat kontrolu nad ropnou společností.

Začátkem tohoto měsíce jsme získali potvrzení, že Berkshire Hathaway začala po pětiměsíční přestávce opět nakupovat akcie Occidental Petroleum Corp.

Vzhledem k významu Warrena Buffetta a jeho firmy Berkshire Hathaway bude Occidental Petroleum Corp (OXY) přitahovat pozornost i běžných investorů.

Berkshire kontroluje 208 milionů akcií Occidental

Pokud se podíváme na celkový podíl Berkshire v OXY, činí přibližně 208,04 milionu akcií. Na základě současné hodnoty akcií Occidental to znamená, že investice Berkshire do společnosti činí přibližně 11,81 miliardy USD.

V době psaní tohoto článku byla cena Occidental Petroleum Corp (OXY) přibližně 56,80 USD. Pokud se podíváme zpět, Buffettova firma začala nakupovat velké kusy akcií OXY teprve před jednou akcií.

A dnes již Buffettova firma vlastní 23,1 % této ropné společnosti a je velká šance, že bude i nadále investovat více.

Podíváme-li se na strategii, kterou Warren Buffett používá, zjistíme, že mu jde především o dlouhodobé investice. Vzhledem k tomu, že firma začala nakupovat akcie ropné společnosti teprve před rokem, je velká šance, že je bude držet i v následujících letech.

Investice společnosti Berkshire navíc také ukazuje, že Occidental Petroleum Corp (OXY) je fundamentálně silná společnost. To z ní činí hlavního kandidáta na zhodnocení ceny akcií v krátkodobém i dlouhodobém horizontu.

To také vrhá světlo na to, jak firma Warrena Buffetta stále investuje do energetických společností. Při všech těch řečech o elektromobilech a ekologické výrobě energie to vypovídá o tom, že fosilní paliva, jako je ropa, mají v dnešním prostředí stále význam.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek