Berkshire Hathaway snižuje svůj podíl ve společnosti Activision z 6,7 % na 1,9 %

Berkshire Hathaway snižuje svůj podíl ve společnosti Activision z 6,7 % na 1,9 %

Investiční společnost Berkshire Hathaway, kterou vlastní Warren Buffet, nedávno snížila svůj podíl v herní společnosti Activision. Dříve měla Berkshire Hathaway ve společnosti Activison 6,7% podíl, který nyní snížila na pouhých 1,9 %.

Podrobnosti o tomto snížení podílu byly zveřejněny v nedávné zprávě společnosti pro regulační orgány. Ačkoli nebyly sděleny žádné podrobnosti o důvodu tohoto kroku, na vině je pravděpodobně dohoda mezi Microsoftem a Activisonem. Uzavření této dohody bylo zastaveno poté, co FTC podala žalobu k místnímu soudu.

K 31. prosinci 2022 činil podíl společnosti Berkshire Hathaway přibližně 6,7 %, ale podle regulačního podání z 30. června 2023 nyní činí 1,9 %.

Dohoda mezi Activision a Microsoftem je blízko

Načasování této zprávy je také velmi důležité, protože společnost Activision je velmi blízko převzetí společností Microsoft. Hodnota dohody, na jejímž základě se herní společnost stane součástí Microsoftu, se blíží 69 miliardám dolarů.

Dohoda měla být uzavřena již před mnoha měsíci, ale zdá se, že Federální obchodní komise není s touto akvizicí spokojena. Podle FTC by společnost, která stojí za hrou Call of Duty a několika dalšími známými hrami, neměla být Microsoftem převzata z antimonopolních důvodů.

Již dříve FTC žádala o zastavení nebo alespoň odložení akvizice společnosti Activision, ale žádost byla zamítnuta. Nyní FTC podala odvolání, což znamená, že nás čekají další právní problémy, než se dočkáme konce transakce.

Navzdory všem věcem, které se Activison Blizzard Inc. nedaří, akcie společnosti za dnešní den stále vzrostly o 3 %. To svědčí o důvěře investorů v Activison a o tom, že herní společnost skutečně získá Microsoft.

Snížení podílu společnosti Berkshire Hathaway ve společnosti Activision je však také známkou toho, že investiční společnost má nyní o herní společnost menší zájem.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek