Bernstein zvyšuje doporučení pro Intel na Market Perform s cílovou hodnotou 30

Německo odmítá požadavky na dotace pro továrnu na čipy společnosti Intel

Analytici společnosti Berstein zvýšili rating akcií společnosti Intel na „Market-perform“. Dříve bylo hodnocení akcií technologického giganta „underperform“ s cílovou cenou 20 USD.

Po nedávné aktualizaci ratingu od společnosti Bernstein je však prognóza pro akcie Intel stanovena na 30 USD, což nám napovídá, že se situace pro Intel možná obrací k lepšímu.

Střednědobé nastavení se pro společnost Intel zlepšilo

Podle analytiků se střednědobý výhled pro Intel zlepšil, ale situace stále vypadá špatně.

Vyjádřili se také k tomu, že již delší dobu mají na akcie společnosti Intel negativní názor. Jako důvod uvádějí špatná rozhodnutí vedení společnosti a slabý spotřebitelský trh. Kromě toho technologická společnost také spálila miliardy dolarů v hotovosti a ztratila 50 % ceny svých akcií.

Po nedávné aktualizaci ratingu společností Bernstein a nedávné výkonnosti akcií Intelu se však zdá, že se situace nyní uklidňuje. Přinejmenším se zdá, že se situace společnosti Intel pravděpodobně nezhorší!

Analytici společnosti Berinstein znovu potvrdili, že situace společnosti Intel je stále ošklivá. Na této frontě nemají vůbec žádný problém, ale také poukazují na to, že pokles je nyní pro akcie omezený.

A pokud se podíváme na AMD, analytici navrhují, aby kupující po nedávném býčím pohybu vybírali zisky. Ve skutečnosti dokonce navrhují prodat akcie AMD a nakoupit akcie Intelu.

Během pondělní předobchodní seance akcie společnosti Intel vzrostly o 0,5 %, což naznačuje, že po aktualizaci výhledu ratingu byly jen mírně býčí.

Není pochyb o tom, že rok 2022 byl pro Intel i další technologické akcie náročný. A v roce 2023 se zdá, že globální poptávka po čipech, počítačích & souvisejících produktech bude stále stejná, ne-li horší.

Nemůžeme však také ignorovat skutečnost, že ceny akcií společnosti Intel jsou nyní nižší než před několika měsíci. Takže i tento samotný fakt může vést ke střednědobému býčímu pohybu u této technologické akcie.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek