Bílý dům naznačuje, že by mohl zakázat těžbu elektřiny, kterou používá Bitcoin

Bílý dům naznačuje, že by mohl zakázat těžbu elektřiny, kterou používá Bitcoin

Bitcoin je jedním z těch tokenů, které pro svůj těžební proces využívají důkazní mechanismus. Během několika dní se Ethereum (ETH) od tohoto mechanismu posune směrem k PoS. Nedávná zpráva Bílého domu však naznačuje, že tento typ těžby má negativní dopad na životní prostředí. Proto také padl náznak, že by mohli těžbu PoS zakázat.

Veškerá elektřina, kterou digitální aktiva spotřebovávají, přispívá k emisím skleníkových plynů. To má za následek hluk, znečištění a různé další vlivy!

USA si stanovily vlastní klimatické cíle a zdá se, že těžba PoW jim v jejich záměrech dělá vrásky. Ve skutečnosti jsou nyní k dispozici i jiné možnosti, které mohou snížit spotřebu energie o 99 %. Například těžba proof of stake je energeticky účinnější mechanismus a využívá ho již mnoho tokenů.

V blízké budoucnosti se možná dočkáme i legislativy ze strany administrativy a Kongresu, která omezí používání energeticky náročných procesů, jako je těžba kryptoměn.

Dopady těžby na elektrickou síť

Úřad pro vědu a technologie v Bílém domě zmínil, že těžební farmy BTC zvyšují nadměrnou zátěž elektrické sítě. V důsledku toho může dojít ke zhoršení stavu zařízení, nebezpečí požáru a výpadkům proudu.

Zpráva také zmiňuje, jak může těžba bitcoinů zdražit elektřinu pro místní spotřebitele.

Vzhledem k tomu, kolik energie spotřebovává technologie PoW, bude obtížné dosáhnout milníku 0 – carbon, který stanovily americké úřady.

Zatím se však jedná pouze o návrh nebo přinejlepším náznak… Kromě toho také pravděpodobně uvidíme, jak může kryptoměna č. 2 (ETH) úspěšně přejít z PoW na PoS. To naznačuje, že bychom se mohli dočkat přechodu k PoS i u dalších kryptoměn, včetně BTC.

Ať už se na situaci díváte jakkoli, pro BTC a další mince je to chytrá volba!

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek