Bílý dům věří, že silnější dolar ukazuje sílu naší ekonomiky

Bílý dům věří, že silnější dolar ukazuje sílu naší ekonomiky

Deese z Bílého domu uvedl, že silnější dolar (USD) je známkou síly americké ekonomiky. Realita v praxi je však zcela jiná a mezi centrální bankou i analytiky rostou obavy o zdraví americké ekonomiky. Objevují se zprávy, že šance na možnou recesi americké ekonomiky se nyní blíží 80 %!

Pan Deese vyjádřil svůj názor na akci, kde také uvedl, že globální prostředí je nyní velmi nejisté. V takové době posiluje silnější americký dolar sílu a jedinečné postavení ekonomiky Spojených států. Zmínil se také o tom, že proces oživení je tak složitý, že by se na něj mělo nahlížet i!

Na otázku, jak budou slabší ekonomiky ovlivněny vedlejšími účinky, odpověděl, že americká administrativa sleduje trajektorii globálního růstu a všechny slabé oblasti, které s ním souvisejí.

Navzdory prohlášení Bílého domu je zřejmé, že směřování americké ekonomiky se neubírá správným směrem. Od záporných hodnot HDP přes inflaci až po vyšší úrokové sazby – existuje spousta věcí, které mohou americkou ekonomiku dále zpomalit!

Mezi všemi věcmi, které jsou v ekonomice USA špatně, je největší obavou rozhodně vyšší riziko recese a nekontrolovatelné inflace!

Vysoká inflace snižuje spotřebitelské výdaje, což se přenese do všech hlavních odvětví ekonomiky. Zejména technologický sektor bude vysokou inflací a týdenními spotřebitelskými výdaji postižen nejvíce.

Zdá se však, že Bílý dům se nyní snaží zavřít oči před realitou a vydává prohlášení, že je vše v pořádku. Obyvatelé USA však již nyní pociťují bolest z inflace a všech dalších ekonomických problémů!

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek