Bílý dům – Vyšší šance na měkké ekonomické přistání

Prodej nových vozidel v USA se v příštím roce zvýší o 1 %

Ekonomický poradce amerického prezidenta nedávno prohlásil, že existuje větší šance, že americká ekonomika pravděpodobně zažije měkké přistání namísto tvrdého. Kromě toho také dodal, že legální přistěhovalectví umožnilo trhu práce zůstat silný a konkurenceschopný.

Pokud jde o inflaci, šéf Národní ekonomické rady dodal, že několik ukazatelů nyní ukazuje na nižší inflaci. Uvedli také, že inflace se bude v následujících čtvrtletích nadále snižovat, zatímco ekonomika bude nadále sílit.

Inflace pokračuje v poklesu

Nedávný průzkum ukázal, že Bidenovu ekonomickému přístupu věří pouze 33 % dospělých Američanů. Naopak až 45 % se domnívá, že Trumpův ekonomický plán je mnohem lepší. Na první pohled je tedy zřejmé, že obyvatelé USA nejsou se současným ekonomickým směřováním země spokojeni.

Ekonomičtí úředníci pracující pro americkou vládu však uvedli, že dělají vše, co je v jejich silách, aby snížili náklady na půjčky.

To vše vyvolává otázku, co je to měkké přistání. Jedná se o proces, při kterém se ekonomika zpomalí natolik, že umožní ochlazení inflace. Klíčové však je zajistit, aby zpomalení ekonomiky nevedlo k plnohodnotné recesi.

Pro zvýšení vyhlídek na měkké přistání šéf Fedu také naznačil, že inflace klesá mnohem rychleji. V důsledku toho centrální banka pravděpodobně sníží výpůjční náklady. Tyto komentáře umožnily americkým akciím růst směrem vzhůru spolu s indexem S&P 500, který od začátku roku vzrostl již o 23 %.

Pokud jde o to, kdy obyvatelé USA začnou pozorovat pozitivní známky v ekonomice, američtí představitelé uvedli, že to bude pravděpodobně nějakou dobu trvat. Dodali však, že z pohledu finančních trhů USA lze pochopit, že se ekonomika skutečně zlepšuje.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek