Bitcoin překročil 30 tisíc dolarů uprostřed optimismu ohledně ETF společnosti BlackRock

Komise pro cenné papíry a burzy schválila první bitcoinový ETF

Ceny bitcoinu se dotkly měsíčního maxima v souvislosti se zprávami o novém ETF na bitcoiny, které spustila společnost BlackRock. Tato zpráva má větší váhu vzhledem k tomu, že Blackrock je jednou z největších investičních společností na světě.

Spuštění ETF založeného na kryptoměnách zvýšilo šance na přijetí Bitcoinu & dalších aktiv institucemi. To by později mohlo vést i k masovému přijetí.

Bitcoin za poslední 3 dny posílil o 14,4 %

Během posledních tří dnů Bitcoin posílil o 14,4 % a dokonce se mu během toho podařilo dotknout se několikaměsíčních maxim. Během čtvrteční seance se ceny Bitcoinu naposledy stabilizovaly poblíž úrovně 30300 USD.

Podobně i Ethereum (ETH) během obchodní seance vyskočilo o 6 % a rovněž se dotklo dvouměsíčního maxima, stejně jako Bitcoin.

Nedávná rally Bitcoinu a dalších kryptoměn přichází poté, co společnost Blackrock požádala o založení ETF založeného na Bitcoinu. Podobně o ETF založené na kryptoměnách požádali i další významní institucionální investoři, například Citadel, Valkyrie a WisdomTree.

Podle zpráv z médií bude správcem ETF společnosti Blackrock společnost Coinbase, která je rovněž významnou kryptoplatformou. Pokud se podíváme zpět, skokový nárůst institucionálních nákupů vede také ke slavné krypto rally v roce 2021. Byl to také rok, kdy Bitcoin dosáhl nových maxim a zaujal titulky médií.

Řada problémů však způsobila pád cen Bitcoinu, jako jsou bankroty, vysoké úrokové sazby a dokonce i regulační zásahy.

Po nedávném podání žádosti o ETF se nyní obnovila naděje, že se instituce začnou o kryptografický průmysl více zajímat, což v konečném důsledku zvedne i tržní kapitalizaci.

Prozatím se zdá, že dobrých zpráv týkajících se kryptografického trhu je více než těch špatných. Ale vzhledem k probíhajícím právním bitvám, kterým čelí Binance, Ripple a další kryptografické firmy, nemůžeme bagatelizovat ani negativa!

Krátkodobý sentiment pro Bitcoin, Ethereum & další krypto aktiva je však po zprávách o ETF společnosti BlackRock býčí!

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek