Bitcoin překročil 30k rezistenci uprostřed zvěstí o změnách politiky Fedu

Bitcoin překročil 30k rezistenci uprostřed zvěstí o změnách politiky Fedu

Během úterní obchodní seance získali bitcoinoví býci navrch a překonali hranici 30 000 USD. Je to poprvé za téměř 10 měsíců, kdy se Bitcoinu (BTC) podařilo překonat hranici 30 tisíc dolarů.

Po nedávných ekonomických ukazatelích nyní krypto trhy doufají v méně jestřábí Fed, což znamená nižší šance na zvýšení sazeb.

Kromě toho se také začaly zvedat mraky bankovní krize, což nakonec zlepšilo i náladu na trhu!

Bitcoin (BTC) za dnešní den vzrostl o 6,3 %

Bitcoin (BTC), který je největší kryptoměnou z hlediska kapitalizace, si během úterní ranní seance připsal 6,3 %. V době psaní tohoto článku se Bitcoin obchodoval poblíž 30 061 USD, což je jedna z jeho nejvyšších úrovní za posledních 10 měsíců.

Kromě toho se na stranu býků vedle Bitcoinu (BTC) přidala i další kryptoaktiva, jako je Dogecoin, Ethereum a Binance Coin (BNB).

Stejně jako Bitcoin i Ethereum (ETH) za den vzrostlo o 3,3 % a těsně následuje Bitcoin. Podobně si o 2,3 % polepšila i mince Ripple, což představuje býčí trend na celém trhu.

Po nedávných ziscích činí celková kapitalizace na kryptotrhu nyní 1,4 bilionu dolarů a je na nejlepší cestě dotknout se hranice 1,5 bilionu dolarů!

Pokud se podíváme na výkonnost BTC v roce 2023, vzrostl již o 80 %, což jsou při pohledu na jiné třídy aktiv impozantní zisky.

Největším faktorem, který podporuje býčí náladu u Bitcoinu, je naděje, že Fed nyní v příštích několika měsících zavede méně zvyšování sazeb.

Stejně jako trh s kryptoměnami se v úterý k býčí vlně přidaly i akciové trhy. Totéž však nemůžeme říci o americkém dolaru, který propůjčuje svou sílu vyšším úrokovým sazbám!

Při pohledu do budoucna bude politika Fedu týkající se úrokových sazeb hrát hlavní roli při určování dalšího směřování Bitcoinu & dalších kryptoasistentů.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek