Bitstamp pozastavuje sázení ETH pro americké zákazníky kvůli regulačním překážkám

Bitstamp pozastavuje sázení ETH pro americké zákazníky kvůli regulačním překážkám

USA stále čelí větší kritice za to, že nemají dostatečnou regulaci kryptoměn. Jen před několika měsíci EU schválila nový návrh zákona nazvaný „MiCA“, jehož cílem je regulace kryptoaktiv.

Když se SEC dotazovala na status kryptoaktiv, nedokázala poskytnout vůbec žádnou odpověď. V důsledku toho se nyní všichni uživatelé z USA potýkají s dopady nečinnosti SEC.

Konečný termín je 25. září

V nedávném obratu událostí burza Bitstamp oznámila, že ukončí služby sázení ETH pro zákazníky z USA. Podle podrobností mohou zákazníci z USA službu ETH staking využívat do 25. září. ETH staking je proces, při kterém mohou uživatelé získávat odměny za uzamčení svých držených ETH.

Po uplynutí lhůty 25. září budou veškerá vsazená kryptoaktivita automaticky odblokována a přidána k zůstatku na účtu uživatele.

Společnost Bitstamp v nedávném prohlášení jasně uvedla, že hlavním důvodem pozastavení služeb stakingu jsou regulační překážky v USA. Dodali také, že dynamika regulace v této zemi jim již neumožňuje nabízet služby zákazníkům z USA.

Právě před měsícem společnost Bitstamp také přestala nabízet celkem 7 kryptoměn, jako jsou SOL a MATIC, zákazníkům z USA. Burza tehdy neuvedla žádný důvod, ale odborníci se domnívají, že to souvisí s tím, že je SEC považuje za neregistrované cenné papíry.

Termín je stanoven na 29. srpna, poté bude obchodování s kryptoměnami SOL, MATIC, AXS a několika dalšími kryptoměnami ze strany Bitstampu zastaveno.

Proto firma vyzvala uživatele, aby uzavřeli všechny otevřené nebo čekající objednávky. Zároveň dodali, že výběr a držení těchto tokenů bude podporováno i po uplynutí lhůty.

Ve svém tweetu společnost uvedla, že SEC podniká právní kroky proti mnoha kryptografickým firmám, jako jsou Coinbase a Binance. Aby společnost Bitstamp uchránila před jakýmikoliv neoprávněnými právními kroky, postupuje proaktivně.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek