BlackBerry (BB) klesá o 12 % kvůli slabým výsledkům za 2. čtvrtletí

BlackBerry (BB) klesá o 12 % kvůli slabým výsledkům za 2. čtvrtletí

Společnost BlackBerry, kótovaná na newyorské burze NYSE pod kódem BB, po zveřejnění zprávy za 2. čtvrtletí klesla o 12 %.

Podle analytiků se očekávaly tržby společnosti BlackBerry za 2. čtvrtletí ve výši přibližně 150,5 miliardy USD. Údaje zveřejněné společností BlackBerry však ukázaly tržby pouze ve výši 132 milionů USD.

Bližší pohled na zprávy o příjmech BB naznačuje, že společnost získá 49 milionů USD z jednotky IoT. Celkově to ve srovnání s 1. čtvrtletím představuje postupný nárůst o přibližně 9 %. Stejně tak se předpokládá zisk z oddělení kybernetické bezpečnosti ve výši 80 milionů USD, což bývá také mnohem méně, než se očekávalo.

Podle společnosti BlackBerry je hlavním důvodem, proč výsledky společnosti neodpovídají očekávání, neschopnost uzavřít významné vládní zakázky.

Společnost BlackBerry očekává, že na internetu věcí vydělá 225-250 milionů dolarů

Společnost BlackBerry z větší části ponechala prognózu tržeb za licencování a jednotku kybernetické bezpečnosti beze změny. Prognóza tržeb pro oddělení IoT však byla revidována níže na realističtější cíle. Společnost očekává, že v letošním roce vydělá z oblasti IoT téměř 225-240 milionů USD.

Generální ředitel společnosti BlackBerry uvedl, že oddělení kybernetické bezpečnosti společnosti prochází prodejním cyklem. Současně se společnost nadále těší silné pozici také díky vládním obchodům. Zároveň dodává, že dopad na tržby ve 2. čtvrtletí lze přičíst zpoždění velkých obchodů.

Očekává se, že společnost BlackBerry uzavře většinu těchto obchodů do konce fiskálního roku 2023. Kromě toho má společnost také spoustu příležitostí, které může prozkoumat v samotném odvětví internetu věcí.

Proto se společnost BlackBerry domnívá, že stačí pouze upravit krátkodobé cíle. Dlouhodobé cíle však zůstanou zachovány bez nutnosti revize.

Po zveřejnění nedávných prognóz společnosti BlackBerry se investorům vůbec nelíbilo, co viděli. Proto akcie zažily rychlý výprodej, který je poslal o 12 % níže.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek