Blackstone plánuje prodat svůj 480milionový podíl v indických reitech

Blackstone plánuje prodat svůj 480milionový podíl v indických reitech

Společnost Blackstone (BX) údajně jedná o prodeji přibližně 50 % svých investic do nemovitostí v Indii. Pokud se to ukáže jako pravda, povede to k transakci v hodnotě přibližně 480 milionů dolarů podle současných cen.

Společnost Blackstone (BX) plánuje prodat své investice v oblasti nemovitostí jiné firmě jménem Bain. Pokud jde o Blackstone, zdá se, že společnost plánuje přenastavit své portfolio. A pro společnost Bian by to byla první investice do nemovitostí v Indii.

Podle zdrojů jsou tato jednání zatím v počáteční fázi a potrvá ještě několik týdnů, než budou známy další podrobnosti. Prozatím se ještě musí doladit cena a časový harmonogram transakce. Dostupné údaje však naznačují, že uvedená transakce bude provedena prostřednictvím blokových obchodů na indických burzách.

Embassy Office Parks – první indický REIT

REIT, o němž se v této transakci hovoří, je společnost Embassy Office Parks, která byla uvedena na burzu v roce 2019. Podle informací tento REIT kontroluje přibližně 43,2 milionu čtverečních stop kancelářských budov ve velkých indických městech. To z něj činí jeden z největších REIT se sídlem v kancelářských budovách v asijském regionu.

Pokud to nevíte, REIT jsou založeny na nemovitostních aktivech a jsou velmi podobné podílovým fondům. Zdrojem příjmů těchto REITs je nájemné, které inkasují ze svých nemovitostí.

Společnost Blackstone v současné době drží přibližně 24% podíl ve společnosti Embassy REIT. Pokud se podíváme na tržní kapitalizaci Embassy REIT, činí přibližně 4 miliardy USD. Pokud se tedy zmíněná transakce uskuteční, Blackstone prodá 12 % akcií REIT.

Podle dostupných informací se bude jednat o čtvrtý prodej podílu společnosti Blackstone, který byl zaznamenán v předchozích letech (2020-2022). V září 2022 prodala společnost Blackstone investiční autoritě Abú Zabí akcie REIT v hodnotě přibližně 400 milionů USD.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek