Bmw zvýšilo prognózu marží na rok 2023 a slibuje stabilní ceny

Bmw zvýšilo prognózu marží na rok 2023 a slibuje stabilní ceny

BMW zvýšilo svou prognózu marží pro rok 2023 a vyjádřilo také svůj plán udržet stabilní ceny. Pro rok 2023 automobilka očekává zvýšení marže o 8 % až 10 %.

V roce 2022 měla společnost cíl pouze 7-9 %, což vypovídá o tom, že je ohledně roku 2023 optimistická. Společnost rovněž slíbila stabilní ceny pro rok 2023, ale pokud se podíváme zpět, společnost má za sebou historii zvyšování cen automobilů.

To znamená, že i když se zvýší výrobní náklady, společnost je bude muset nést spíše sama, než aby je přenášela na zákazníky. Pro zákazníky to tedy může být dobrá zpráva, která však sníží ziskovost BMW. Pozitivní stránkou je však zvýšení prodeje.

BMW plánuje převést 50 % výroby na elektromobily

BMW si stanovilo dlouhodobý plán, v němž chce přejít na výrobu vozidel poháněných elektřinou. Společnost zatím doufá, že do konce roku 2030 dosáhne cíle 50 %.

BMW ve skutečnosti prozradilo, že jeho plán postupuje mnohem rychleji, než se původně očekávalo. Pokud se tedy od BMW v letošním a příštím roce dočkáme dalších vozů s elektrickým pohonem, stane se i díky tomu velkou značkou v segmentu elektromobilů.

Pro rok 2023 se očekává, že růst prodejů elektromobilů BMW se oproti roku 2022 o něco zpomalí. Jen v loňském roce společnost prodala 215 000 elektromobilů, což je téměř dvojnásobek ve srovnání s rokem předchozím.

BMW věří, že do roku 2025 bude 25 % jejích prodejů pocházet z elektromobilů poháněných bateriemi. A do konce roku 2026 se toto číslo zvýší na 33 %, což nám napovídá, že společnost má před sebou jasný cíl.

BMW je také velkým zastáncem automobilů na vodíkový pohon a má v plánu zahájit výrobu takových vozidel v příštích několika letech. Stále však není jisté, zda by se ukázalo, že se jedná o alternativu k elektromobilům, či nikoliv!

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek